صندلی اپن

امروزه با فضای کمی که در منازل آپارتمانی وجود دارد و تغییراتی که در دکوراسیون و طراحی منازل بوجود آمده است همگی باعث شده که در منازل اکثر ایرانی های آشپزخانه اپن باشد و همچنین کوچک بودن فضای آشپزخانه و منزل فضایی را برای استفاده از میز غذاخوری باقی نمی گذارد. عوامل دیگری از جمله تغییر سبک زندگی سنتی به سمت زندگی مدرن و همچنین آسیب های ...

صندلی اپن

امروزه با فضای کمی که در منازل آپارتمانی وجود دارد و تغییراتی که در دکوراسیون و طراحی منازل بوجود آمده است همگی باعث شده که در منازل اکثر ایرانی های آشپزخانه اپن باشد و همچنین کوچک بودن فضای آشپزخانه و منزل فضایی را برای استفاده از میز غذاخوری باقی نمی گذارد. عوامل دیگری از جمله تغییر سبک زندگی سنتی به سمت زندگی مدرن و همچنین آسیب های جبران ناپذیری که ایستادن طولانی مدت بر روی بدن انسان وارد می آورد لزوم استفاده از صندلی را در منزل و همچنین در آشپزخانه بوجود آورده است.

صندلی اپن استاندارد

استانداردهای زیادی در ساخت و استفاده از یک صندلی اپن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم اما از طرفی صندلی انتخابی ما برای استفاده در کنار اپن منزل می باشد. از این جهت صندلی اپن باید به گونه ای انتخاب شود که متناسب با ارتفاع اپن منزل باشد. ارتفاع استاندارد برای صندلی اپن بین 70 تا 90 سانتی متر می باشد که بسته به ارتفاع کانتر متغیر است اما برای صندلی بار ارتفاع 100 سانتی متر گزینه مناسبی است . در بسیاری از طراحی های صندلی اپن تکیه گاه قرار داده نشده است اما به دلیل بلندتر ارتفاع این نوع صندلی نسبت به سایر صندلیهای دیگر تکیه گاهی باید قرار داده شود که از بدن محافظت نماید که تکیه گاه صندلی اپن کوتاهتر از سایر صندلیها است. وجود تکیه گاه گزینه مهمی در صندلی اپن است زیرا عدم وجود تکیه گاه باعث خستگی زود هنگام فرد استفاده کننده از صندلی می شود.در انتخاب صندلی اپن استاندارد به این نکته باید توجه داشت که جای پا به صورت درستی در پایه صندلی به کار گرفته شود. زیرا به دلیل ارتفاع بلند صندلی اپن نشستن بر روی صندلی به سهولت اتفاق بیفتد. پایه صندلی اپن معمولا به گونه طراحی می شود که از قسمت بالا به سمت پایین پهن تر می شود استفاده از این نوع پایه باعث می شود که صندلی اپن دارای ثبات بیشتری نسبت به سایر پایه داشته باشد.

طراحی صندلی اپن

صندلی اپن از دو جنس چوب و فلز ساخته می شود. چوب نسبت به فلز دارای کیفیت بسیار بالاتری میباشد همچنین استفاده از چوب باعث افزایش قیمت صندلی می شود. چوب و فلز نسبت به سایر متریال در ساخت صندلی اپن طرفداران بیشتری را دارا می باشد زیرا هم مقاوم تر است و طراحان دکوراسیون برای محیط های مدرن معمولا صندلیهای فلزی استفاده می کنند و برای دکوراسیون کلاسیک از صندلی های چوبی استفاده می شود. روکش صندلی اپن در قسمت نشیمن باید به گونه ای انتخاب شود که بتوان آن را به راحتی تمیز نمود همچنین قسمت نشیمن باید نرم و راحت باشد در غیر اینصورت هم به دلیل ارتفاع بلند صندلی و هم به دلیل عدم وجود نشیمن راحت باعث خستگی شخص می شود. امروزه در بازار صندلیهای اپن فقط ثابت نیستند بلکه صندلیهای چرخان نیز طراحی و مورد استفاده قرار میگیرد که بسیار استفاده از صندلی اپن را راحت می کند و نیاز به حرکت دادن مداوم صندلی بر روی سطح مورد استفاده و آسیب به کف پوش نمی شود.همچنین استفاده از جک در صندلی اپن نیز امکان تنظیم ارتفاع صندلی را فراهم آورده است.

بیشتر

صندلی اپن