انواع صندلی

انواع صندلی ها در منزل

صندلی های پایه کوتاه

برای قسمت های گوشه ای خانه که خالی و تقریبا بلا استفاده است می توانید یک تک صندلی برای همان گوشه تهیه کنید. صندلی ای که برای آن قسمت از خانه تهیه می کنید می تواند در رنگ های  متفاوت تر از دیگر مبلتان باشد تا دوباره آن فضا احیا ببخشد. این صندلی های تک دارای انواع مختلفی هستند، برخی از آن ها چوبی و برخی...

انواع صندلی

انواع صندلی ها در منزل

صندلی های پایه کوتاه

برای قسمت های گوشه ای خانه که خالی و تقریبا بلا استفاده است می توانید یک تک صندلی برای همان گوشه تهیه کنید. صندلی ای که برای آن قسمت از خانه تهیه می کنید می تواند در رنگ های  متفاوت تر از دیگر مبلتان باشد تا دوباره آن فضا احیا ببخشد. این صندلی های تک دارای انواع مختلفی هستند، برخی از آن ها چوبی و برخی دیگر آن ها استیل هستند. صندلی های پایه کوتاه برای چنین فضاهایی مناسب ترند زیرا حس صمیمانه تری را انتقال می دهد.

صندلی اپن

صندلی های اپن و یا به اصطلاح صندلی های بار هم یکی دیگر از انواع صندلی ها بوده  که حسابی چهره خانه شما را تحت تاثیر قرار می دهند و به آن ظاهری جذاب می بخشند. برخی از این صندلی ها دارای پشتی های بلند بوده و برخی دیگر دارای پشتی کوتاه می باشد وهمچنین بعضی از آن ها کاملا فاقد پشتی برای تکیه دادن هستند. انتخاب نوع مناسب آن ها بستگی به سلیقه خریداران دارد.

صندلی برای میز غذاخوری

مهمترین اجزای اتاق غذاخوری ، میز ناهارخوری و صندلی های آن بوده. هنگام خرید میز و صندلی های ناهارخوری باید به شکل و اندازه اتاق و یا آشپزخانه یا محیطی که در آن میخواهید میزناهارخوری خود را قرار دهید توجه داشته باشید. صندلی های مدرن غذاخوری که این روزها ، بسیار در پشت ویترین مغازه های می بینیم گزینه مناسبی بزای میزناهارخوری هستند، این صندلی ها با پشتی بلند خود باعث می شوند تا شما آرامش بیشتری برای نشستن روی آن ها داشته باشید.

صندلی لهستانی

 صندلی لهستانی، صندلی های چوبی ای بوده که در برخی اجزای آن ها چوب ها خم شده است، معمولا ارتفاع کم و کوتاهی دارند و بیشتر هم با میزهای چوبی ست می گردند. کسی نمی تواند منکر حس خوب وجود چوب در دکوراسیون داخلی خانه شود، این حس خوب می تواند با صندلی های لهستانی مهمان دکوراسیون داخلی خانه شما را بسیار جذاب کند. حالا این صندلی ها می توانند از نوع لهستانی باشند، یا از نوع صندلی های بدون دسته باشند.

صندلی هایی با طراحی مینیمال

اگر به دنبال صندلی های ساده تری هستید می توان ما به شما صندلی هایی با طراحی های مینیمال را پیشنهاد می کنیم، این صندلی ها ظاهری جمع و جور دارند و در طراحی آن ها از ساده ترین متد های طراحی استفاده گردید است. وجود این صندلی ها در دکوراسیون داخلی خانه شما می تواند حس صمیمانه تر و دوستانه تری را به شما انتقال دهد.

صندلی هایی با ظاهر خلاقانه

اگر کمی بیشتر برای انتخاب و خرید صندلی وقت بگذارید حتما می توانید صندلی هایی پیدا کنید که ظاهروطرح  آن ها با بقیه صندلی ها متفاوت بوده است. صندلی هایی که در طراحی پشتی آن ها خلاقیت و نوآوری بوده.

بیشتر

صندلی 

زیرشاخه ها

 • صندلی غذاخوری

  صندلی غذا خوری

  سبک زندگی مدرن امروزه باعث شده است از فرهنگ قدیمی ایرانی که به طور معمول بر روی زمین غذا صرف می شد دور شده و اکثر ایرانی های امروزه در منزل خود به استفاده از میز و صندلی  روی آورده اند. در حال حاضر تنوع بسیار بالایی در طراحی، جنس و قیمت میز و صندلی غذا خوری در بازار وجود دارد. اما مهمترین ویژگی که استفاده از صندلی ناهار خوری را برای هر شخص لذت بخش می کند احساس راحتی و البته زیبایی و شیک بودن صندلی مورد استفاده وی است.

  انتخاب صندلی ناهارخوری استاندارد

  تشخیص این امر که چه صندلی استاندارد و متناسب  است وابستگی کاملی به افرادی دارد که از صندلی ناهارخوری می خواهد استفاده کند. اگر در خانواده ای زندگی می کنید که تقریبا همه افراد بلند قدی نیستند صندلی انتخابی شما برای میز غذاخوری انتخاب کنید که نسبت به صندلیهای دیگر کوتاهترند یک صندلی  ناهارخوری استاندارد باید نرم و راحت باشد و  زاویه نشیمن صندلی تا تکیه گاه صندلی 90 درجه باشد. این زاویه  باعث شده که هضم غذا برای شما به راحتی انجام  شود و شما از صندلی خود برای غذاخوردن احساس راحتی بیشتری داشته باشید. برای یک صندلی استاندارد اندازه ه پهنای صندلی حدود 56 سانتی متر باشد و کمترین عرض ممکن برای صندلی 45 سانتی متر می باشد. البته این اندازه معمولا بر اساس میز ناهارخوری و فضایی که غذاخوری شما در آن قرار داده شده است می تواند متغیر باشد همچنین ارتفاع نشیمن یک صندلی غذاخوری به طور معمول بین 45 تا 48 سانتی متر است. صندلی مورد استفاده برای غذاخوری باید به گونه ای طراحی شود که آن را به راحتی بتوان جا به جا کرد و حرکت داد و به گونه ای نباشد که برای کودکان و سالمندان حرکت کردن صندلی مشکل باشد.

  طراحی صندلی ناهارخوری

  انتخاب صندلی ناهار خوری به گونه ای باید صورت پذیرد که صندلی ناهار خوری متناسب با نوع میز مورد نظر باشد. به طور معمول در ستهای غذاخوری کلاسیک از صندلیهای دسته دار مورد استفاده قرار می گیرد و برای ست های مدرن از صندلیهای چوبی و بدون  دسته استفاده می گردد در طراحی صندلیهای کلاسیک از ترکیب پارچه و چوب منبت کاری شده  متناسب با طراحی میز ناهار خوری انجام می شود  ولی در طراحی صندلیهای مدرن طراحان آزادی عمل بیشتری داشته و از انواع پارچه ها و متریال مانند چوب و فلز و ... استفاده می کنند. در حالت کلی طراحی و استانداردهای یاد  در انتخاب صندلی ناهارخوری بسته به سلیقه و خلاقیت طراح و نوع انتظار و کارایی است که شخص خریدار از صندلی غذاخوری خود انتظار دارد. همانطور که دیده می شود که گاهی برای میزهای مدرن از صندلیهای کلاسیک و برعکس از صندلیهای مدرن برای میزهای کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد و نتیجه این انتخاب ست غذاخوری شیک و زیبایی را به وجود می آورد گه با استانداردهای یاد شده مطابقتی ندارد.

 • صندلی اپن

  صندلی اپن

  امروزه با فضای کمی که در منازل آپارتمانی وجود دارد و تغییراتی که در دکوراسیون و طراحی منازل بوجود آمده است همگی باعث شده که در منازل اکثر ایرانی های آشپزخانه اپن باشد و همچنین کوچک بودن فضای آشپزخانه و منزل فضایی را برای استفاده از میز غذاخوری باقی نمی گذارد. عوامل دیگری از جمله تغییر سبک زندگی سنتی به سمت زندگی مدرن و همچنین آسیب های جبران ناپذیری که ایستادن طولانی مدت بر روی بدن انسان وارد می آورد لزوم استفاده از صندلی را در منزل و همچنین در آشپزخانه بوجود آورده است.

  صندلی اپن استاندارد

  استانداردهای زیادی در ساخت و استفاده از یک صندلی اپن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم اما از طرفی صندلی انتخابی ما برای استفاده در کنار اپن منزل می باشد. از این جهت صندلی اپن باید به گونه ای انتخاب شود که متناسب با ارتفاع اپن منزل باشد. ارتفاع استاندارد برای صندلی اپن بین 70 تا 90 سانتی متر می باشد که بسته به ارتفاع کانتر متغیر است اما برای صندلی بار ارتفاع 100 سانتی متر گزینه مناسبی است . در بسیاری از طراحی های صندلی اپن تکیه گاه قرار داده نشده است اما به دلیل بلندتر ارتفاع این نوع صندلی نسبت به سایر صندلیهای دیگر تکیه گاهی باید قرار داده شود که از بدن محافظت نماید که تکیه گاه صندلی اپن کوتاهتر از سایر صندلیها است. وجود تکیه گاه گزینه مهمی در صندلی اپن است زیرا عدم وجود تکیه گاه باعث خستگی زود هنگام فرد استفاده کننده از صندلی می شود.در انتخاب صندلی اپن استاندارد به این نکته باید توجه داشت که جای پا به صورت درستی در پایه صندلی به کار گرفته شود. زیرا به دلیل ارتفاع بلند صندلی اپن نشستن بر روی صندلی به سهولت اتفاق بیفتد. پایه صندلی اپن معمولا به گونه طراحی می شود که از قسمت بالا به سمت پایین پهن تر می شود استفاده از این نوع پایه باعث می شود که صندلی اپن دارای ثبات بیشتری نسبت به سایر پایه داشته باشد.

  طراحی صندلی اپن

  صندلی اپن از دو جنس چوب و فلز ساخته می شود. چوب نسبت به فلز دارای کیفیت بسیار بالاتری میباشد همچنین استفاده از چوب باعث افزایش قیمت صندلی می شود. چوب و فلز نسبت به سایر متریال در ساخت صندلی اپن طرفداران بیشتری را دارا می باشد زیرا هم مقاوم تر است و طراحان دکوراسیون برای محیط های مدرن معمولا صندلیهای فلزی استفاده می کنند و برای دکوراسیون کلاسیک از صندلی های چوبی استفاده می شود. روکش صندلی اپن در قسمت نشیمن باید به گونه ای انتخاب شود که بتوان آن را به راحتی تمیز نمود همچنین قسمت نشیمن باید نرم و راحت باشد در غیر اینصورت هم به دلیل ارتفاع بلند صندلی و هم به دلیل عدم وجود نشیمن راحت باعث خستگی شخص می شود. امروزه در بازار صندلیهای اپن فقط ثابت نیستند بلکه صندلیهای چرخان نیز طراحی و مورد استفاده قرار میگیرد که بسیار استفاده از صندلی اپن را راحت می کند و نیاز به حرکت دادن مداوم صندلی بر روی سطح مورد استفاده و آسیب به کف پوش نمی شود.همچنین استفاده از جک در صندلی اپن نیز امکان تنظیم ارتفاع صندلی را فراهم آورده است.

 • صندلی اداری

  صندلی اداری

  زندگی صنعتی امروزه باعث شده است که همه ساعات طولانی را در طول روز بر روی صندلی نشسته ایم بخصوص اگر این زمان را در محل کار سپری کنیم انتخاب صندلی متناسب با فیزیک بدن و نو ع کار بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر صندلی متناسب با فیزیک بدن انتخاب نشود باعث ایجاد اسیب جدی به ستون فقرات خواهد شد. بنابراین صندلی اداری انتخابی ما باید صندلی راحت و استانداردی باشد همچنین صندلی اداری یکی از اجزای اصلی دفتر کار می باشدو یک ضرورت مهم برای تجهیز دفتر کار و استفاده پرسنل می باشد. و تاثیر بسزایی در چیدمان و دکور محل کار دارد و از هر صندلی نمیتوان برای دکور دفتر کار استفاده نمود.

  صندلی اداری استاندارد

  به طور کلی صندلی اداری استاندارد باید اصطلاحا ارگونومیک باشد یعنی متناسب با فیزیک بدن شخص استفاده کننده طراحی بشود .

  ارتفاع صندلی باید به راحتی قابلیت تنظیم داشته باشد و این ارتقاع به طور معمول از کف حدود 40 تا 53 سانتی متر است و کاربر صندلی نسبت به راحتی پاهای خود و همچنین ارتفاع میز می تواند این اندازه را تنظیم نماید. نشیمن و تکیه گاه صندلی اداری نسبت به انواع صندلیها پهن تر و بزرگتر می باشد به طوری که کامل نشیمن و پشت را پوشش دهد و معمولا پایه این نوع از صندلی جهت سهولت در جابجایی چرخدار تعبیه می شود.

  انواع صندلی اداری

  انواع صندلی اداری شامل صندلی ریاست، صندلی مدیریت، صندلی کامپیوتر، صندلی کنفرانس، صندلی ارگونومیک، صندلی اجرایی و ... می باشد. که هر کدام از این نوع صندلیها بسته به نوع کاربرد دارای استانداردهای مخصوص به خود می باشند.

 • دارای یکسال گارانتی صندلی نهارخوری مدل دارا جنس بدنه: فلز جنس پایه: فلز فورتیک رنگ پایه: طلایی و سیلور زمان آماده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های صندلی خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دارای یکسال گارانتی صندلی نهارخوری مدل ال ساده جنس بدنه: فلز جنس پایه: فلز فورتیک رنگ پایه: طلایی و سیلور زمان آماده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های صندلی خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دارای یکسال گارانتی صندلی نهارخوری مدل اسکار جنس بدنه فلز جنس پایه فلز فورتیک رنگ فلز: طلایی و سیلور جنس نشیمن: فوم سرد زمان آماده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های مبلمان خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دارای یکسال گارانتی صندلی نهارخوری مدل لانه زنبوری جنس بدنه : فلز جنس پایه فلز فورتیک جنس تکیه گاه: فلز فورتیک رنگ فلز: طلایی و سیلور نشیمن: فوم سرد زمان آماده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های صندلی خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دارای یکسال گارانتی صندلی نهارخوری مدل ونوس ترکیب چوب و فلز جنس پایه چوب راس جنس تکیه گاه: فلز فورتیک رنگ فلز: طلایی و سیلور نشیمن: فوم سرد زمان آماده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های صندلی خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دارای یکسال گارانتی صندلی مدل ال نیو جنس بدنه فلز نشیمن و تکیه گاه: اسفنج جنس پایه فلزی فورتیک رنگ پایه : طلایی و سیلور لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های صندلی خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دارای یکسال گارانتی صندلی فلزی مدل پاپیون از جنس فلز الکتر فورتیک رنگ فلز: سیلور و طلایی نشیمن از جنس: اسفنج لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه  نشیمن صندلی خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • صندلی غذاخوری مدل پیکاسو دارای دو سال گارانتی جنس بدنه: چوب روس جنس نشیمن: فوم سرد جنس پایه ها: چوب راش گرجستان زمان آمده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های مبلمان خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • صندلی غذاخوری مدل دورا دارای دو سال گارانتی جنس بدنه: چوب روس جنس نشیمن: فوم سرد جنس پایه ها: چوب راش گرجستان زمان آمده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های مبلمان خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • صندلی غذاخوری مدل رویس دارای دو سال گارانتی جنس بدنه: چوب روس جنس نشیمن: فوم سرد جنس پایه ها: چوب راش گرجستان زمان آمده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های مبلمان خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • صندلی غذاخوری مدل رویس دارای دو سال گارانتی جنس بدنه: چوب روس جنس نشیمن: فوم سرد جنس پایه ها: چوب راش گرجستان زمان آمده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه های مبلمان خود ، روی کالیته پارچه ها کلیک کنید:

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دارای 3 سال گارانتی مبل تکنفره مدل ریلکس پایه از جنس فلز نشیمن فوم سرد روکش چرم و پارچه اسکلت از جنس چوب روس زمان آماده سازی سفارش 20 روز کاری می باشد. لطفا برای انتخاب رنگ و نوع پارچه مبلمان خود بر روی کالیته پارچه کلیک کنید:

  1 نقد(ها)
  بیشتر

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  جنس بدنه