بنتونیت و کاهنده مقاومت زمین

مواد کاهنده مقاومت الکتریکی زمین از نوع مواد با هدایت الکتریکی بالا هستند، در گذشته تنها ویژگی آن، کاهش دادن مقاومت الکتریکی زمین مورد توجه قرار گرفته بود بنابراین از ترکیباتی مانند نمک و زغال بسیار استفاده می گردید و حتی استفاده از این ترکیبات به دستور العمل های برخی از سازمان ها نیز راه یافته بود. اما با گذشت زمان ...

بنتونیت و کاهنده مقاومت زمین

مواد کاهنده مقاومت الکتریکی زمین از نوع مواد با هدایت الکتریکی بالا هستند، در گذشته تنها ویژگی آن، کاهش دادن مقاومت الکتریکی زمین مورد توجه قرار گرفته بود بنابراین از ترکیباتی مانند نمک و زغال بسیار استفاده می گردید و حتی استفاده از این ترکیبات به دستور العمل های برخی از سازمان ها نیز راه یافته بود. اما با گذشت زمان اثرات نامطلوب خوردگی، ناپایداری مقاومت و تغییرات فصلی آن و همینطور آلایندگی محیط زیست اهمیت خود را نشان داد. از آن پس طراحان به فکر استفاده از مواد جاذب رطوبت بر پایه خاک های معدنی (Clay Based) افتادند که ساده ترین آنها خاک رس و بنتونیت سدیم بود. با پیشرفت دانش و مشخص شدن همه جوانب کاربری و نیازمندی های عملکرد مواد کاهنده، عاقبت ویژگی های مورد نیاز در قالب استاندارد تدوین گردید.

مواد کاهنده استاندارد

پس از انتشار استاندارد مواد کاهنده، کاربرد مواد( بنتونیت و نمک و زغال) بسیار محدود گردید چرا که این مواد در رده مواد غیر استاندارد قرار گرفتند، بنابراین نسل جدیدی از مواد کاهنده به بازار عرضه گردید، که از مواد با پایه کربن (Carbon Based) می توان به عنوان رایج ترین آنها یاد کرد. ویژگی اصلی مواد کاهنده استاندارد علاوه بر تامین مقاومت الکتریکی کم ، خورنده نبودن ، پایداری شیمیایی بالا، شسته نشدن  و نوسان کم مقاومت حاصله و عدم آلایندگی  محیط زیست می باشد.

بیشتر

بنتونیت و کاهنده مقاومت زمین 

 • موارد کاهنده SNAD - فروش به صورت کیسه های 21 کیلوگرمی - دارای استاندارد IEC625617 از دانشگاه تهران جهت خرید این محصول با شماره های شرکت در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • بنتونیت LOM – فروش به صورت کیسه 15 کیلوگرمی – در دسته مواد کاهنده مقاومت زمین – دارای هدایت الکتریکی بالا – ترکیبی از مواد طبیعی و شیمیایی با اثرات غیر مخرب محیط زیستی جهت خرید این محصول با شماره های شرکت در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • بنتونیت GIM – فروش به صورت کیسه 15 کیلوگرمی – از مواد کاهنده مقاومت زمین – دارای هدایت الکتریکی بالا – ترکیبی از مواد طبیعی و شیمیایی با اثرات غیر مخرب محیط زیستی جهت خرید این محصول با شماره های شرکت در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • این خاک بافرمولاسیون استاندارد جهت استفاده در تمام مناطق با قابلیت انتقال جریان الکتریکی بسیار عالی تولید و بسته بندی های مقاوم دو لایه به وزن ۱۵ کیلوگرم عرضه می گردد - دارای تاییدیه به شماره ثبت IEC625617 از داشگاه متالوژی رازی جهت خرید این محصول با شماره های شرکت در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • این خاک بافرمولاسیون استاندارد جهت استفاده در تمام مناطق با قابلیت انتقال جریان الکتریکی بسیار عالی تولید و بسته بندی های مقاوم دو لایه به وزن 20 کیلوگرم عرضه می گردد - دارای تاییدیه به شماره ثبت IEC625617 از داشگاه دانشکده صنعت آب و برق جهت خرید این محصول با شماره های شرکت در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  سازنده