پارکت

پارکت متشکل از مجموعه قطعات چوبی بهم پیوسته بوده است که تأثیر موثری در دکوراسیون داخلی دارد و چیدمان زیبایی دارد. اندازه قطعات چوبی مورد استفاده در کفپوش ها بیشتر به صورت مستطیل و زاویه دار است. پارکت های چوبی از انواع گوناگون درختان ساخته می شوند. به این صورت که به شکل تایل های مستطیل شکل برش زده می شوند و بر روی کف محل مورد نظر نصب می گر...

پارکت

پارکت متشکل از مجموعه قطعات چوبی بهم پیوسته بوده است که تأثیر موثری در دکوراسیون داخلی دارد و چیدمان زیبایی دارد. اندازه قطعات چوبی مورد استفاده در کفپوش ها بیشتر به صورت مستطیل و زاویه دار است. پارکت های چوبی از انواع گوناگون درختان ساخته می شوند. به این صورت که به شکل تایل های مستطیل شکل برش زده می شوند و بر روی کف محل مورد نظر نصب می گردند. اولین پارکت ها در سال 1684 نصب شده اند. پارکت های چوبی به طور عجیبی در بین خانواده های ثروتمند محبوبیت بالایی دارد زیرا رطوبت را جذب نمی کنند و در نهایت نمی پوسند.

برای ساخت پارکت از چوب درختان بلوط، گردو، گیلاس، کاج و افرا استفاده می شود. درختان خاصی مثل ماهاگونی، آبنوس و رز درختی برای مصارف خاص استفاده می شوند. بنابراین هزینه بالا تری دارد. طرح و رنگ پارکت های چوبی به درخت مورد استفاده بستگی دارد. پارکت های چوبی بسیار با دوام هستند. در خانه های بسیار قدیمی و کهن که از کفپوش های چوبی استفاده کرده بودند تنها قسمت هایی که باقی می ماند و قابلیت استفاده مجدد را دارند پارک های چوبی هستند.

پارکت های مدرن بصورت ترکیبی از چوب و ماده ای شبیه اما ارزان تر از چوب تولید می شوند. پارکت های مدرن، پارکت لمینیت نام دارد. در برخی از پارکت لمینیت ها برای لایه های زیرین HDF و برای لایه پوششی و روی کار از برش های نازکی از چوب استفاده می گردد. از جمله این پارکت لمینیت ها می توان به محصولات ترهورن نام برد که از لایه نازکی از چوب برای لایه پوششی محصولات استفاده می گردد. لایه HDF و لایه پوششی چوبی بوسیله وکس، چسب و تحت فشار فراوان به هم متصل می شوند. پارکت لمینیت ها از لحاظ ظاهری شبیه پارکت های چوبی هستند، با این تفاوت که از نظر قیمت ارزان تر هستند.

پارکت و قرنیز

قرنیز

قرنیز به نواری از جنس سنگ ، چوب ، پلاستیک ، سیمان ، آلومینیوم و ….. گفته می شود که در حاشیه پایین دیوار و در امتداد آن نصب می شود که علاوه بر زیبایی که به اتاق می دهد، باعث محافظت از برخورد اجسام به دیوار شده و مانع از نفوذ رطوبت یا موارد مشابه به دیوار می گردد. قرنیزها را به ارتفاع 7 و 9 سانتیمتر و به طول 280 و یا 366 سانتیمتر و به عرض پاشنه ی 16 میلیمتر تولید و به بازار عرضه می گردد.

بیشتر

پارکت 

زیرشاخه ها

 • پارکت

  به کف پوش های که کاملا از چوب های جنگلی ساخته شده باشند پارکت و اگر از یک یا دولایه نازک ام دی اف ساخته شده باشند، لمینت نامیده می شوند.

  نحو نصب پارکت

  پارکتها به کف اتاق متصل نمی شوند و به گونه ای طراحی شده اند که با توجه به شیار موجود در کناره این کفپوش ها به هم متصل می شوند و قابلیت این را دارند که درصورت خرابی یک قطعه خیلی راحت جدا شود و قطعه سالم را جایگزین کرد.

  پارکت

  مزایای پارکت

  1- شیک و همه پسند هستند و از استحکام بالایی برخوردارند.

  2- از نگهداری آسانی برخوردار است  و خیلی راحت تمیز می شوند.

  3- پارکت  به راحتی روی انواع سطوح مانند بتن و سیمان به کار می آیند.

  4- نوعی از این پارکتها هستند که سطحی انعطاف پذیر دارند و شدت ضربه وارده به شیء را کم می کنند.

  5- خاصیت عایقی آن در برابر صدا و گرما بسیار بالاتر از دیگر کفپوش ها است.

  6- ضد خش بودن، نسوز بودن روکش نهایی، می توان یکی دیگر از مزایای استفاده از این پوشش زیبا نام برد.

  معایب پارکت

  1- پارکتها در مقابل رطوبت و انقباض و انبساط  ضعیف هستند.

  2- برای خرید هر متر کفپوش چوبی باید هزینه بالایی را پرداخت کنیم.

  3- پارکت از جنس چوب است و به همین علت استقامت آن در برابر ضربه کم است.

 • قرنیز

  قرنیز به نوار یا باندی گفته می شود  که در محل تلاقی کف با دیوار نصب می گردد. از انواع قرنیزدیوار می توان به مدل های سرامیکی یا سنگی، چوبی، ام دی اف MDF و یا پی وی سی اشاره داشت که همگی پرطرفدار و پرکاربرد هستند. قرنیزها علاوه براینکه درزهای انتهای کفپوش را می پوشاند، فضای داخلی خانه را چه در سالن های بزرگ و چه در اتاق های کوچک، بسیار زیبا و مرتب نشان می دهد.

  انواع قرنیز

  قرنیز سنگی

  این نوع قرنیز عموما در محیطی  به کار میرود که جنس کف از سنگ باشد ، در چنین حالتی باید جنس سنگ به کار رفته در قرنیز با جنس سنگ کف یکی باشد . معمولا ارتفاع قرنیز در این حالت بین ده تا پانزده سانتیمتر می باشد. باید دقت داشت که حتما دیوار با قرنیز همباد باشد و به هیچ عنوان بیرون زده نباشد چرا که هم موجب خاک گیری می شود و هم اضافه کردن اشیا مانند کمد و چسباندن آنها به دیوار را دشوار می سازد.

  قرنیز

  قرنیز چوبی

  این نوع قرنیز در فضاهایی که جنس کف آنها از چوب یا به اصطلاح پارکت است کاربرد دارد و بهتر است جنس چوب قرنیز و چوب پارکت کف یکسان باشد. ارتفاع این نوع قرنیز بین 6 تا 10 سانتیمتر می باشد.

  قرنیز pvc

  این نوع قرنیز در فضاهایی که کف آنها سرامیک ، سنگ و یا لمینت است کاربرد بسزایی دارد ، در دو حالت اول بهتر است رنگ قرنیز در تضاد با کف باشد و در صورتی که کف لمینت شده است بهتراست با آن همرنگ باشند . ارتفاع این نوع قرنیز نیز بین 6 تا 10 سانتی متر می باشد.

  انواع ابعاد قرنیز

  • قرنیز 7 سانتی
  • قرنیز 9 سانتی
  • قرنیز 11 سانتی
  • قرنیز 15 سانتی

   

 • فوم

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  عرض