گلند

گلند کابل وسیله‌ای است که از آن برای اتصال کابل به جعبه تقسیم استفاده می‌شود. گلندها بصورت پلاستیکی، پلیمری و فلزی در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند که انتخاب هر گلند براساس سطح مقطع کابل مورد نظر صورت می‌پذیرد. هدف از بکار بردن گلند در اتصال بین کابل و جعبه تقسیم، ایجاد ایمنی کامل برای کابل و اتصالات در برابر لرزش و نیروهای وارده به آن‌ه...

گلند

گلند کابل وسیله‌ای است که از آن برای اتصال کابل به جعبه تقسیم استفاده می‌شود. گلندها بصورت پلاستیکی، پلیمری و فلزی در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند که انتخاب هر گلند براساس سطح مقطع کابل مورد نظر صورت می‌پذیرد. هدف از بکار بردن گلند در اتصال بین کابل و جعبه تقسیم، ایجاد ایمنی کامل برای کابل و اتصالات در برابر لرزش و نیروهای وارده به آن‌ها به منظور جلوگیری از آسیب‌دیدگی و پارگی می‌باشد، همچنین نصب گلند موجب آب‌بندی کامل محل اتصال، در برابر نفوذ رطوبت و گازهای قابل اشتعال به درون جعبه تقسیم می‌شود.

بست پلاستیکی (کمربندی)

بست های پلاستیکی (کمربندی) مخصوص جمع کردن و کنار هم قرار دادن بسیاری از چیز ها مانند کابل،مفتول و... می باشد. بست های پلاستیکی از آنگونه اجناسی است که در تمام جعبه های ابزار موجود است و بسیار کاربردی است.

وایرشو

جهت اتصال مطمئن و سریع یک سیم در یک سلول ترمینال از وایرشوهای روکش دار استفاده می‌شود. وایرشو به نحوی روی سر سیم قرار می‌گیرد که قسمت عایق وایرشو روی عایق سیم، و قسمت‌هادی آن روی سیم لخت قرار می‌گیرد. سپس وایرشو (سر سیم) توسط ابزار پرس مناسب و بسته به سطح مقطع سیم پرس می‌شود تا اتصال مناسب و مطمئن بین وایرشو و سیم برقرار شود.

لوله فلکسیبل

لوله فلکسیبل یا لوله فلکسی لوله منعطف و فلزی است که به عنوان یک پوشش و محافظ برای جلوگیری از صدمه دیدن کابل هایی که از درونش میگذرد مورد استفاده قرار میگیرد.

ترانکینگ

ترانکینگ مجموعه ای از محفظه های دربسته، کانال ها و اجزایی است که به منظور سیم کشی (کابل کشی) برق، شبکه های کامپیوتری، تلفن سانترال و … به کار می رود. مسیر و فضای بوجود آمده توسط ترانکینگ باعث مرتب بودن کابل ها می‌گردد و کابل ها را در برابر صدمات فیزیکی محافظت می کند. ترانکینگ جایگزین روش های سنتتی سیم کشی شده است که غیر قابل انعطاف بودند، اجرای سیم کشی دشوار بود و به سختی می توانستیم آن ها را گسترش یا تغییر دهیم. ترانکینگ یکی از بهترین گزینه ها جهت پیاده سازی شبکه های ساختار یافته می باشد.

تابلو برق

تابلو برق یک محفظه برای نصب و سیم بندی تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی است که کلیدها و قطعات کنترلی و حفاظتی و لوازم نمایشگر (ولتاژ، جریان، فرکانس، توان، کسینوس فی و …) روی آن نصب می‌شوند. همچنین تابلوهای برق جهت جلوگیری از وارد شدن شوک الکتریکی به کاربرانِ تجهیزات و حفاظت تجهیزات در برابر عوامل محیطی استفاده می‌شوند.

بیشتر

مدیریت کابل 

زیرشاخه ها

 • گلند

  کاربرد گلند:

  گلند معمولا با نام‌های کانکتور و بست کابل نامیده می‌ شود، گلند برای اتصال بین کابل و جعبه تقسیم و یا تابلو و موتورهای الکتریکی استفاده می شود که کاربرد این قطعه، ایجاد ایمنی کامل برای کابل و اتصالات در برابر لرزش و نیرو‌های وارده به آن‌ها است و به منظور جلوگیری از آسیب‌دیدگی و پارگی می‌باشد گلنداز ایجاد فشاردر کابل های متصل به تجهیزات جلوگیری میکند.

  همچنین این وسیله از ورود گردو غبار، آب، روغن، موادشیمیایی،حشرات، گازهای قابل اشتعال ، به درون دستگاه تابلو یا تجهیزات مورد نصب جلوگیری میکند.

  گلند

  جنس گلند:

  گلند‌ها با توجه به کاربرد آن ها از نظر جنس به گلند پلاستیکی ، برنجی ، فولاد ضد زنگ و یا برنج آبکاری با نیکل کروم تقسیم می شوند.گلندهای که از جنس پلاستیک و برنج باآبکاری نیکل برخوردار هستند طول عمر بیشتری دارند.

 • بست کمربندی
 • وایرشو
 • سرسیم
 • لوله فلکسیبل
 • ترانکینگ
 • تابلو برق
 • جعبه مینیاتوری
 • تجهیزات جانبی تابلو برق
 • ترمینال

  فروش انواع ترمینال های ریلی و شاخه ای در نمره های مختلف و جنس های مختلف به قیمت روز کارخانه و ارسال رایگان به کلیه نقاط کشور

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت
  نوع
  نوع نصب