درب ورودی منازل یکی از قسمت های مهم در هر خانه است که حریم خصوصی را مشخص می کند و امنیت ساکنین را تضمین می نماید. درب ها در مدل های گوناگون و جنس های مختلف ساخته می شوند و براساس سلیقه افراد و کاربرد در ورودی ساختمان نصب میگردند.

درب آهنی

یکی از پر مصرف ترین انواع درب درمیان درب های ساختمانی، درب های آهنی بوده است. از آن جایی که درب ورودی ساختما...

درب ورودی منازل یکی از قسمت های مهم در هر خانه است که حریم خصوصی را مشخص می کند و امنیت ساکنین را تضمین می نماید. درب ها در مدل های گوناگون و جنس های مختلف ساخته می شوند و براساس سلیقه افراد و کاربرد در ورودی ساختمان نصب میگردند.

درب آهنی

یکی از پر مصرف ترین انواع درب درمیان درب های ساختمانی، درب های آهنی بوده است. از آن جایی که درب ورودی ساختمان تاثیر زیادی بر نمای خارجی خانه میگذارد، در انتخاب آن باید دقت کرد. از این رو سازندگان درب های آهنی علاوه بر استحکام به زیبایی این جنس درب ها توجه بسیاری کرده اند.

درب چوبی

از زمان های قدیم چوب به عنوان یک از اصلی ترین نوع جنس برای ساخت درب، مورد توجه قرار گرفته شده است. یکی از مزایای اصلی درب چوبی، دسترسی راحت به متریال چوب و راحتی ساخت آن به وسیله نجارهای محلی بوده است. در حال حاضر، انواع مختلف چوب در دسترس می باشد و افراد بر اساس طول عمر چوب و بودجه خود اقدام به انتخاب چوب میکنند. اگر چه میتوان از درب چوبی برای تمام قسمت های خانه استفاده کرد، اما بهترین مکان برای استفاده از آن درب های خارجی می باشد.

درب شیشه ای

بنا به درخواست و سلیقه افراد می توان درب های شیشه ای برای مکان های خاص تولید کرد. به طور معمول این گونه درب ها در قسمت پشت خانه مورد استفاده قرار می گیرند و باعث ایجاد چشم اندازی زیبا از حیاط خلوت می شوند. استفاده از درب های شیشه ای برای درب اصلی ساختمان نیز از زیبایی ویژه ای برخوردار است اما در این موارد باید به استحکام و حفظ حریم شخصی توجه کرد. پنل های شیشه ای که در اسکلت های چوبی قرار گرفته اند انتخابی زیبا برای درب ساختمان محسوب میشوند. نصب این درب ها از هزینه نسبتا بالایی برخوردار بوده و نیاز به مراقبت ویژه دارند

درب PVC

از جمله مزایای درب های پی وی سی می توان به مقاوم بودن آن در برابر موریانه، دوام بالا، ضد خوردگی، وزن سبک، مقاومت در برابر رطوبت و … اشاره کرد. هم چنین ساخت و نصب این گونه درب ها نیز بسیار ساده می باشد. با این حال درب های پی وی سی برای استفاده به عنوان درب ورودی مناسب نمی باشند زیرا آنها مانند درب های چوبی یا فلزی، در برابر حوادث آب و هوایی مقاومت چندانی ندارد. این درب ها به راحتی در دسترس بوده و نسبت به درب های چوبی از نظر اقتصادی مقرون بصرفه بوده است.

درب فایبرگلاس

فایبرگلاس، کامپوزیتی از الیاف شیشه می باشد که به شکل الیاف فیبری در آمده و از پشم شیشه در ساختار آن استفاده شده است. این محصول سبک و غیر قابل اشتعال بوده و از قابلیت انبساط بالایی برخوردار می باشد. گفته می شود، فایبرگلاس یکی از سخت ترین متریال ها است که در مقایسه با چوب و استیل، نگهداری کم خرج و آسان تری به همراه دارد. درب های فایبرگلاس، درب هایی مقاوم بوده و دچار تاب یا تغییر شکل نمی شوند. درون آن ها از فوم پر شده و خاصیت عایق مانند نیز دارد. درب های فایبرگلاس را می توان هم در فضاهای داخلی خانه و همچنین فضای خارجی منازل استفاده کرد. برای زیباسازی این درب ها که از آن ها در محیط های بیرونی مانند درب خانه استفاده می شود، می توان از شیشه های طرح دار استفاده نمود.

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت از جمله درب های بسیار محبوب و رایج در آپارتمان های امروزی بوده است که در مقایسه با سایر درب ها از امنیت بالایی برخوردار است و از نظر جنس، ساختار، لولا و قفل متفاوت می باشد. لایه داخلی این درب ها از جنس فولاد است که با لایه ای از چوب پوشیده شده و در فضای داخلی آن از پشم سنگ با دانسیته بالا به عنوان عایق صوتی و حرارتی استفاده شده است. درب های ضد سرقت علاوه بر تامین آرامش و امنیت ساکنین از اتلاف انرژی و انتقال سر و صدا نیز جلوگیری به عمل می آورد. لازم به ذکر است که قیمت این درب ها در مقایسه با سایر درب ها کمی گران تر میباشد.

بیشتر

درب و پنجره 

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    قیمت