شیرآلات که در انواع بهداشتی و صنعتی تولید و عرضه میشوند، از لوازم جانبی و قطعات مختلفی تشکیل یافته اند که هر کدام از آنها با کاربرد خاص و مهم خود باعث تکمیل شدن شیرآلات شده و سبب انتقال آب به محل مصرف میشود. اتصالات، واشرها، گوشی دوش، شیر پیسوار ، شلنگ ، کاتریج و علم ها انواع اساسی و لازم شیرآلات می باشند که نبود هر کدام از آنها سبب هدر رفت آب ش...

شیرآلات که در انواع بهداشتی و صنعتی تولید و عرضه میشوند، از لوازم جانبی و قطعات مختلفی تشکیل یافته اند که هر کدام از آنها با کاربرد خاص و مهم خود باعث تکمیل شدن شیرآلات شده و سبب انتقال آب به محل مصرف میشود. اتصالات، واشرها، گوشی دوش، شیر پیسوار ، شلنگ ، کاتریج و علم ها انواع اساسی و لازم شیرآلات می باشند که نبود هر کدام از آنها سبب هدر رفت آب شده و باعث از کار افتادن شیرآلات میگردند.

گوشی دوش

این دوش ها قابلیت های بر روی سری دوش خود دارند که با چرخش آن می توانید مدل های اسپری کردن آب را تغییر دهید. مثلا آب با شدت کمتر پاشیده شود، به صورت متمرکز و یا به صورت پراکنده اسپری شود. به همین منظور بنابراین از این قابلیت می توانید برای ایجاد یک جریان قوی تر، جریان ملایم تر، جریان ماساژ دهنده و با شبیه ساز بارانی استفاده کنید.

علم شیر

شیر ظرفشویی با طراحی منحصر به فرد، دکوراسیون آشپزخانه شما را متفاوت خواهد کرد. شیر ظرفشویی با علم فنری برای استفاده در آشپزخانه و سینک ظرفشویی طراحی شده است که اهرم این شیر به صورت متحرک و علم دارای شلنگ طراحی شده است.

لوازم شیرالات

شیر پیسوار و لباسشویی

شیر پیسوار از جمله شیر هایی است که در جهت استفاده طولانی مدت در حالت باز یا بسته از آن استفاده می شود یا به عبارت دیگر ابزاری است کوچک درانتهای خروجی لوله کشی آب نصب می گردد تا در نصب وسایل دیگر به مانند ماشین لباس شویی ویا شیر های ظرفشویی و...کمک باشد.

شلنگ

شلنگ ها که پرمصرف ترین و ضروری ترین ابزارها در صنعت می باشند و به همین سبب بازار تولید آنها روز به روز رونق یافته تر شده است در انواع برندهای مختلف در بازار جهانی عرضه شده اند. شلنگ ها بر اساس موارد مختلفی چون جنس، ساختار و ظاهر، نوع سیالی که در آنها جریان پیدا میکند، مقدار فشار قابل تحمل، بازه ی دمایی قابل تحمل تقسیم بندی میشوند.

کارتریج

 کار تریج یکی از لوازم جانبی دیگر است که به صورت مغزی داخل شیرآلات اهرمی استفاده شده و برای کنترل شدت جریان مورد استفاده قرار میگیرند. علم ها قطعاتی هستند که وجود انها برای انتقال آب به محل مصرف ضروری بوده و در انواع علم های فنری، علم های عصایی، علم های شیر مخلوط با اندازه های کوتاه، بلند و متوسط و با جنس های مختلف به فروش میرسند.

لوازم شیرالات

بیشتر

لوازم شیرآلات 

زیرشاخه ها

 • گوشی دوش

  افرادی که دارای حیوانات خانگی و یا بچه کوچک دارند، سردوش بسیارمفید می باشد. در اصل این دوش ها باید به قدری انعطاف پذیر باشند که به هر طرفی که بخواهیم حرکت کنند. وقتی دوش را در دست می گیرید با کنترل بیشتری می توانید بدن کودک تان را بشویید، و یا درمواقع ضروری می توانید پاها و یا لباس هایتان ر به وسیله آن آبکشی کنید. بنابراین دوشی انتخاب کنید که قابلیت جداشدن و در دست گرفتن را داشته باشد.

  گوشی دوش

  الگوهای قابل تنظیم برای آب پاشیدن

  برخی از این دوش ها قابلیت های بر روی سری دوش خود دارند که با چرخش آن می توانید مدل های اسپری کردن آب را تغییر دهید. مثلا آب با شدت کمتر پاشیده شود، به صورت متمرکز و یا به صورت پراکنده اسپری شود. به همین منظور بنابراین از این قابلیت می توانید برای ایجاد یک جریان قوی تر، جریان ملایم تر، جریان ماساژ دهنده و با شبیه ساز بارانی استفاده کنید. اگر موهای زیاد و پر پشتی دارید بهتر از جریان قوی تر این دوش استفاده کنید و برعکس اگر موهایتان کم است بهتر از جریان کم آب استفاده کنید تا در مصرف این آب صرفه جویی شود.

 • علم شیر
 • شیر پیسوار و لباسشویی

  شیر پیسوار

  از گذشته تا به حال شیرالاتبسیاری اختراع و تولید شده اند که هر یک کاربرد خاص خود را دارند ، شیر پیسوار یکی از لوازم شیرالات است که به برای استفاده طولانی مدت در یک حالت باز یا بسته طراحی شده است.
  یکی از کاربردهای شیرپیسوار در وصل کردن ماشین لباسشویی به لوله کشی ساختمان می باشد که اگر از شیر پیسوار در انتهای لوله کشی استفاده شده باشد به راحتی می توانید شلنگها را متصل و آب را باز کنید. همچنین می توانید فشار آب خروجی از شیر پیسوار را تنظیم نمایید و برای مدت های طولانی بدون تغییر از آن استفاده کنید.

  شیرپیسوار

  کاربرد شیر پیسوار

  شیر پیسوار وسیله ای کوچکی است که در انتهای خروجی لوله کشی آب نصب می گردد تا برای نصب وسایلی همچون ماشین لباسشویی و شیرهای ظرفشویی و… نیاز نباشد آب کل ساختمان را قطع نمایید. همچنین کاربرد شیر پیسوار بسته یا باز نگه داشتن وضعیت آب و تنظیم فشار آب خروجی از لوله به میزان دلخواه است.

  انواع شیر پیسوار

  شیرپیسوار در سایزها و جنس های مختلف تولید می شود و در بازار عرضه می شود. برای مثال از نظر نوع جنس می توان به شیر پیسوار چدنی و برنجی اشاره نمود و یا به نوع فیلتر دار و بدون فیلتر اشاره کرد.با اینکه کاربرد شیر پیسوار های مختلف با هم تفاوتی ندارد اما مهم است که نوع جنس و آلیاژ استفاده شده در آنها.

 • شلنگ دوش آفتابه پیسوار

  شلنگ

  شلنگ ها که پرمصرف ترین و ضروری ترین ابزارها در صنعت می باشند و به همین سبب بازار تولید آنها روز به روز رونق یافته تر شده است در انواع برندهای مختلف در بازار جهانی عرضه شده اند. شلنگ ها بر اساس موارد مختلفی چون جنس، ساختار و ظاهر، نوع سیالی که در آنها جریان پیدا میکند، مقدار فشار قابل تحمل، بازه ی دمایی قابل تحمل تقسیم بندی میشوند. شلنگ های مرغوب، توانایی تحمل فشار های مکانیکی  به میزان متوسط 50 کیلوگرم در 5 دقیقه را دارا می باشند. این شلنگ ها از متریال های درجه یک و ممتاز ساخته شده اند. متریال های به کار رفته در شلنگ ها ی مرغوب از جنس پلیمرهای پی وی سی یا یو پی وی سی و یا از جنس استیل های ضد زنگ یا استنلس استیل می باشند. شلنگ های باکیفیت تحمل دماهای بالا را نیز دارند و مقاوم به حرارت می باشند. شلنگ های باکیفیت، به راحتی لکه بری شده و آلودگی های آن ها توسط شوینده های اسیدی و یا پودرهای مخصوص به راحتی از بین میرود. این شلنگ ها مقاوم در برابر مواد خورنده چون اسیدها و بازها و نمک ها بوده و در برابر اکسایش مقاوم می باشند.

  شلنگ

  قیمت انواع شلنگ ها

  شلنگ ها بر اساس مواردی چون کیفیت، برند، کشور سازنده، درجه ی استاندارد، متریال، ساختار و عملکرد تعیین قیمت میشوند. شلنگ هایی که طبق استاندارد های تعریف شده ی بین المللی تولید شده اند، و در طی روند تولید آنها از متریال های مقاوم به مواد خورنده و اکسایش استفاده شده باشد، و دارای نشان برتر از نظر کیفیت باشند، طبیعتا دوام بالاتری داشته و خرید آنها مرقوم به صرفه خواهد بود.

 • کارتریج

  کارتریج یا مغزی شیر اهرمی

  شیرآلات کارتریجی به حدی متداول است که حتما بدون اینکه متوجه باشید تعداد بسیاری از آن دیده اید. شیرآلات اهرمی همان شیرالات کارتریجی استکه بر خلاف شیرهای کلاسیک که دارای دو دسته هستند، تنها یک اهرم به تنه شیر متصل می باشد. با بالا بردن اهرم، شیر آب باز و با پایین آوردن آن بسته می شود. چرخاندن اهرم به سمت چپ، باعث گرم شدن آب و چرخاندن آن به سمت راست باعث سرد شدن آب می گردد. کارتریج ها در اندازه های 25، 35، 40 و 45 موجود می باشند و همانطور که پیداست خروجی آب مثلاً در کارتریج ۴۰بیشتر از ۳۵می باشد.

   کارتریج

  نحو تعویض کارتریج

  برای تعویض کارتریج شیرالات اهرمی نیازی به باز شدن کامل شیر نیست و فقط کافیست بعد از قطع جریان آب، دسته اهرمی را جدا و کارتریج شیر اهرمی را تعویض کرد. با باز کردن نگین آبی و قرمز مشخص کننده آب سرد و گرم، پیچ مغزی دسته نمایان می شود. کافیست با آچارآلن 2.5 پیچ را باز کرده و دسته اهرمی را از بدنه شیر جدا کنیم. پس از برداشتن دسته، کاور یا قالپاق، مهره کارتریج را با آچار فرانسه باز می کنیم و کارتریج معیوب را برداشته و کارتریج سالم را با توجه به درست قرارگرفتن پایه های کارتریج در محل خود روی شیر قرار می دهیم و مهره کارتریج را بسته و کاور و دسته را بر روی شیر می بندیم.

 • آب پخش کن
 • سر دوش

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  رنگ
  کشور سازنده