دکوراسیون منزل با لوستر های زیبا

لوستر و آویز یک سیستم نورپردازی است که با وصل شدن به سقف و تعدادی لامپ و نور به خانه شما روشنایی و زیبایی می بخشد.لوستر ها می توانند درهر قسمت از خانه اعم از اتاق خواب، آشپزخانه و پذیرایی  استفاده شود و همانطور که گفته شد این قطعه از وسایل دکوراسیون برای زیبایی و روشنایی خانه و اتاق ما تهیه شده است. لوستر ها سبب ...

دکوراسیون منزل با لوستر های زیبا

لوستر و آویز یک سیستم نورپردازی است که با وصل شدن به سقف و تعدادی لامپ و نور به خانه شما روشنایی و زیبایی می بخشد.لوستر ها می توانند درهر قسمت از خانه اعم از اتاق خواب، آشپزخانه و پذیرایی  استفاده شود و همانطور که گفته شد این قطعه از وسایل دکوراسیون برای زیبایی و روشنایی خانه و اتاق ما تهیه شده است. لوستر ها سبب می شوند که با ست کردن با مبلمان منزلتان نمای بی نظیر و لوکسی تولید کنید. ولی باید برای خرید لوستر مناسب برای منزلتان نکاتی  را در اندازه و مواد و انتشار نور مورد توجه قرار دهید.

لوستر و آویز

اجزای تشکیل دهنده لوستر

لوسترها می توانند  ترکیبی از کریستال ها و شمع ها باشند. وسایل کریستال و شیشه بسیار محبوب هستند و نشان دهنده حس  ثروت به شخص را می دهد. لوستر همچنین می توانند در فلزات مختلف مانند برنج، آهن، نقره و فولاد باشند. یک لوستر ساخته شده از جنس آهن نشان دهنده  باشکوه  بودن منزل  است . لوستر و آویز های از جنس چوب هم تولید شده است که بیشتر در اتاق خواب و یا آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگ لوستر

رنگ لوستر و آویز خود را به نحوی انتخاب نمایید که ترجیحا با انواع و اقسام چیدمان ها مطابقت داشته باشد، زیرا ممکن است لوستر را چندین سال مورد استفاده قرار دهید. رنگ لامپ هایی را نیز که برای لوستر خود انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارند، سعی کنید از ترکیب لامپ های آفتابی و مهتابی استفاده کنید تا نور محیط چشمتان را اذیت نکند و رنگ لوازم منزل شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

 

مقدار نور مورد نیاز برای محیط

با توجه به افزایش بهای برق مصرفی، در دکوراسیون های جدید سعی می شود از نورهای مخفی و چراغ های ال ای دی سقفی که از مصرف انرژی پایین تری برخوردارند، به عنوان منبع اصلی نور استفاده شود و لوستر فقط جنبه زیبایی داشته و معمولا به هنگام مراسم و مهمانی ها از آن استفاده شود.

حال اگر تنها منبع نور شما لوستر است، باید دقت عمل بیشتری به خرج داده و محصولی را انتخاب نمایید که نور شما را به طور کامل تامین نماید و در عین حال از نظر ابعاد با دکوراسیون شما هماهنگ باشد، زیرا اگر لوستر شما برای فضای منزل شما بزرگ باشد، تعادل محل شما را به هم خواهد زد و اگر کوچک باشد در فضای شما کمرنگ دیده می شود. پس اگر فضای کوچکی دارید و نیاز به نور زیاد از لوستری استفاده کنید که از ابعاد کوچکتر و تعداد لامپ بیشتری بهره ببرد و نه یک لوستر بزرگتر.

 

نحوه چیدمان و رنگ لوازم منزل

اگر در چیدمان منزل شما از المان های مدرن استفاده شده سعی کنید از لوستر و آویز های ال ای دی و یا لوستر های مدرن استفاده نمایید، البته برای این منظور می توانید از لوستر های شاخه ای جدید نیز استفاده نماید. حال اگر منزل خود را به شکل سنتی مزین نموده اید از خرید لوستر های چوبی و فلزی دوری کنید. پیشنهاد می شود از لوسترهای کریستالی و بلور استفاده نمایید تا هارمونی منزل شما دچار مشکل نشود. اگر فضای شما زوایای زیادی دارد یا اشبابی که در آن استفاده شده پر از زاویه است، بهتر است از یک لوستر گرد و بدون زاویه برای تلطیف این فضا استفاده کنید .درصورتی که سقف اتاق نشیمن شما گچ بری و تزئینات دارد بهترین گزینه برای انتخاب لوستر، یک لوستر ساده و بدون شلوغی است زیرا انتخاب یک لوستر شلوغ در کنار تزئینات سقف باعث شلوغ به نظر رسیدن سقف اتاق می شود.

لوستر و آویز

بیشتر

لوستر و آویز 

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال: