خرید انواع لامپ

لامپ وسیله ای است که توسط جریان الکتریکی، نورمصنوعی را تهیه و تولید می کند. لامپها و چراغ ها جز مهم ترین لوازم حیاتی و کار آمد برای یک سیستم روشنایی می باشند که انرژی خود را از باتری ها  یا ژنراتور ها تامین می کنند. در فروشگاه اینترنتی یاتای به انواع مختلف لامپها ، طرز کار و موارد استفاده ی آن ها اشاره شده است تا شما را برای انتخ...

خرید انواع لامپ

لامپ وسیله ای است که توسط جریان الکتریکی، نورمصنوعی را تهیه و تولید می کند. لامپها و چراغ ها جز مهم ترین لوازم حیاتی و کار آمد برای یک سیستم روشنایی می باشند که انرژی خود را از باتری ها  یا ژنراتور ها تامین می کنند. در فروشگاه اینترنتی یاتای به انواع مختلف لامپها ، طرز کار و موارد استفاده ی آن ها اشاره شده است تا شما را برای انتخاب و خرید لامپی کارآمد که قادر به ارائه ی روشنایی مورد نیاز شما باشد کمک کند.

لامپ

لامپ کم مصرف

لامپ های کم مصرف که به  لامپهای فلورسنت فشرده معروف هستند نوعی از لامپ های مدرن کم مصرف هستند که مانند فلورسنت ها کار می کنند و جایگزین مناسبی برای لامپ های رشته ای به شمار می روند. به طور کلی لامپ کم مصرف در مقایسه با دیگر لامپها با استفاده از توانی کمتر، نوری به همان میزان ایجاد می کند و از طول عمر بیشتری برخوردار است. بهبود کیفیت نور، تنوع محصول بیشتر، هزینه کمترو ارتقا در سازمان های انرژی آب و برق ، لامپهای کم مصرف را از سایر لامپهای دیگر متمایز کرده است و به دلیل استفاده ی تنها یک سوم تا یک چهارم از انرژی برق بسیار محبوب است.

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن متشکل از یک رشته تنگستن می باشند که توسط لایه ای فشرده و نازک پوشیده شده و با گاز بی اثر و مقداری از هالوژن (برم یا ید) پر شده است. لامپهای هالوژن با وجود کوچکتر بودن از لامپهای معمولی  از طول عمر و روشنایی زیادی برخوردار است ولی در مقایسه با لامپهای فلورسنت و لامپهای LED تقریبا سه برابر انرژی مصرف می کنند. بهره ای نوری لامپهای هالوژن حدود ۲۵ لومن در هر وات است. این نوع از لامپها در مکان هایی که نیاز به فوکوس نور دقیق است استفاده می شوند.

لامپ متال هالید

لامپ متال هالید تشکیل شده از یک لوله ی تخلیه یا لوله ای قوس دار در داخل چراغ هستند. این لوله ها می توانند ساخته شده از جنس سرامیک ، کوارتز یا جیوه باشند. لامپهای متال هالید بسیار کارآمد بوده و نسبت به اندازه ی خود نور زیادی تولید می کنند. لامپهای متال هالید معمولا در سالن ها، چراغ های ترافیک  و سیستم های روشنایی فضای باز برای مقاصد تجاری کاربرد بسیاری دارد.

لامپ

لامپ بخار جیوه

لامپ های بخار جیوه از لحاظ تجاری اولین لامپهای تخلیه با شدت بالا می باشد که قابل استفاده برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی نور پردازی در دسترس است. لامپهای بخار جیوه لامپهای تخلیه ی گازی هستند که با استفاده از یک قوس الکتریکی از طریق بخار جیوه، نور را تولید می کنند.  لوله قوس به طور کلی از یک لوله کوارتز که از هر دو انتها در داخل و به یک حباب شیشه ای بزرگتر متصل شده تشکیل شده است این حباب بیرونی ،حباب داخلی را در برابر عوامل جوی و محیطی حفظ می کند. مزیت لامپهای بخار جیوه تولید نور سفید روشن با طول عمر نسبتا  طولانی می باشد.بهره ی نوری این لامپ ۶۵ لومن بر وات است.

 

لامپ سدیم با فشار کم

لامپ کم فشار سدیم، اولین لامپهای سدیمی هستند که حداکثر بهره وری را نسبت به سیستم های روشنایی دیگر دارد. عملکرد این لامپ ها بسیار شبیه به لامپهای فلورسنت است و معمولا در مکان هایی مانند جاده ها ،فضای باز ، پارکینگ ها و… که رنگ لامپ اهمیتی ندارد استفاده می شوند.

لامپ سدیم با فشار بالا

این لامپ ها نوع پیشرفته ی لامپ های سدیم با فشار پایین هستند که نسبت به آن ها دارای بهره وری بهتر، اندازه ی کوچکتر و رنگ  قابل قبول تری هستند. لامپهای سدیم با فشار بالا که از آن ها با نام HPS گفته می شود از یک لوله قوس باریک که توسط یک قاب پوشانده شده، تشکیل شده است. در داخل لوله قوس معمولا از سدیم ، جیوه و زنون استفاده می شود و جنس آن از سرامیک اکسید آلمینیوم بوده که در برابر اثرات مخرب مواد قلیایی مانند سدیم مقاوم بالای دارند.

لامپ

لامپ های ال ای دی

لامپ ال ای دی فن آوری ای جدید با عملکرد بالا هست که به سرعت در حال تحول و پیشرفت بوده و برای انواع برنامه های کاربردی نورپردازی مسکونی استفاده می شوند. لامپهای ال ای دی، نور را از طریق حرکت الکترون ها در یک نیمه هادی منتشر می کنند. آن ها فاقد رشته هستند و از قدرت کمتر و طول عمر بیشتری برخوردارند و نیز طیف رنگی متفاوتی بدون استفاده از فیلتر های رنگی ایجاد می کنند.

لامپهای LED در مقایسه با لامپ های رشته ای نور بیشتری تولید می کنند و مصرف انرژی پایین تری دارند همچنین LED  های سفید نسبت به لامپهای کم مصرف ۳۰درصد کارآمد تر هستند. هزینه ی اولیه ی لامپهای LED به طور کلی بالا است و از آن در ساخت پروژه های الکترونیکی، مصارف خانگی، چراغ های تزیینی و…استفاده می شود. در انواع پیشرفته های این نوع لامپ های در سال های اخیر از پنل ال ای دی رونمایی شده است که از نظر طراحی و کاربرد منحصربه فرد می باشند.

لامپ اس ام دی ( لامپ SMD )

بازدهی و طول عمر بالای لامپهای LED با تکنولوژی SMD محقق شد و نام این نوع لامپ مخفف Surface Mount Diode می باشد. لامپ اس ام دی بسیارپرکاربرد و انعطاف پذیر است و تنوع رنگ ، وضوح بالا ، حجم بسیار کم ، زاویه ی دید بیشتر و صرفه جویی در انرژی از ویژگی های این نوع از لامپ ال ای دی است. جدیدترین تکنولوژی در ساخت لامپ اس ام دی با قرار دادن تعداد بیشتری از تراشه ها به شکل مستطیل با عنوان SMD 3014 معرفی شده است که لومن بر وات بالایی دارد و در سیستم روشنایی ساختمان های مدرن به خصوص در نورپردازی نما استفاده می گردد.

بیشتر

لامپ 

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    قیمت
    توان
    نوع