ایفون و یا همان درب بازکن ، که در زمان قدیم به (FF)هم معروف بوده،برای ایجاد رفاه و آسایش در این زمینه وارد تهیه و تولید شده اند که به کمک آن امکان مطلع کردن صاحب خانه، انتقال صدا و باز کردن در امکان پذیر می باشد.

انواع درب بازکن

کاربرد اصلی درب باز کن ها ایجاد ارتباط بین اشخاص داخل ساختمان و مراجعه کنندگان ساختمان می باشد. فردی که داخل خانه است ...

ایفون و یا همان درب بازکن ، که در زمان قدیم به (FF)هم معروف بوده،برای ایجاد رفاه و آسایش در این زمینه وارد تهیه و تولید شده اند که به کمک آن امکان مطلع کردن صاحب خانه، انتقال صدا و باز کردن در امکان پذیر می باشد.

انواع درب بازکن

کاربرد اصلی درب باز کن ها ایجاد ارتباط بین اشخاص داخل ساختمان و مراجعه کنندگان ساختمان می باشد. فردی که داخل خانه است این امکان را دارد که به وسیله درب باز کن و یا همان ایفون با گوش دادن به صدای فردی که زنگ خانه را زده و یا حتی با دیدن تصویر وی در پنل درب بازکن تصویری شخص راشناسایی کرده و سپس درب را باز کند.

انواع درب بازکن ها:

1-      ایفون صوتی یا درب بازکن صوتی

2-      ایفون تصویری یا درب بازکن تصویری

 

با پیشرفت تکنولوژی که در طی این سال ها در زمینه درب بازکن های صوتی و تصویری نیز به بازار آمدند و با نمایش فضای مقابل در و خارج از ساختمان این امکان را بوجود آوردند که علاوه بر ارتباط صوتی، از طریق تصویر هم به محیط خارج از ساختمان دسترسی داشته باشند. مدل های متنوعی با امکانات مختلف، این امکان را بوجود آوردند که علاوه بر ارائه تصویر و صدای افراد بیرون ساختمان حس امنیت بیشتری نیز بوجود بیاید.

درب باز کن

۱- درب بازکن صوتی (ایفون صوتی)

آیفون صوتی یا درب بازکن صوتی، قدیمی ترین نوع از درب بازکن ها می باشد. کاربرد و عملکرد آیفون صوتی محدود به ارتباط شنیداری بین داخل و خارج ساختمان بوده است که بدین ترتیب صاحب خانه صرفا با شنیدن صدای فرد پشت آیفون امکان شناسایی وی را دارد و از طریق شاسی که بر روی کنترل پنل آیفون صوتی وجود دارد می تواند از دور درب را باز کرده. آیفون صوتی از طریق ضربه الکتریکی که به زبانه قفل درب اعمال می کند امکان باز شدن درب را امکان میسازد.

۲- درب بازکن تصویری (ایفون تصویری)

یکی دیگر از سیستم های ارتباطی که به آنها آیفون تصویری گفته می شود، تکمیل کننده آیفون های صوتی نسل گذشته هستند. هر آیفون تصویری متشکل از صفحه کلید، پنل ورودی، کابل مخصوص ارتباطات درب بازکن تصویری، دوربین، دستگاه تغذیه و کنترل مرکزی و قفل بازکن، گوشی و صفحه نمایش می باشد. افراد به داخل ساختمان یا حتی شرکت و کارخانه ای برای برقراری و شروع ورود خود مجبور هستند که از این وسیله استفاده کند. علاوه بر اینکه صدا را منتقل می کند، تصویر را نیز با کیفیتی خوب به مانیتور داخل ساختمان انتقال می دهد. این آیفون های تصویری معمولا دارای امکانات جانبی مثل ضبط کردن صدا و تصویر نیز هستند که در صورت لزوم کاربر میتواند از آن استفاده کند. آیفون های تصویری به دو صورت رنگی یا سیاه و سفید در بازار وجود دارد.

بیشتر

دربازکن