یکی از بخش های اصلی طراحی داخلی ساختمان، بحث برقی و روشنایی ساختمان است، علاوه بر نحوه قرار گیری ساختمان در محل و شیوه ساخت آن که به نورگیر بودن و روشنایی طبیعی آن می انجامد، سیستم روشنایی و برق رسانی ساختمان برای زمان هایی که نور طبیعی وجود ندارد بسیار با اهمیت است.

برقی و روشنایی

فیوز و کلید حفاظتی

بمنظور حفاظت تأسیسات برقی و روشنایی، برق صنعتی، سیم و کابل ...

یکی از بخش های اصلی طراحی داخلی ساختمان، بحث برقی و روشنایی ساختمان است، علاوه بر نحوه قرار گیری ساختمان در محل و شیوه ساخت آن که به نورگیر بودن و روشنایی طبیعی آن می انجامد، سیستم روشنایی و برق رسانی ساختمان برای زمان هایی که نور طبیعی وجود ندارد بسیار با اهمیت است.

برقی و روشنایی

فیوز و کلید حفاظتی

بمنظور حفاظت تأسیسات برقی و روشنایی، برق صنعتی، سیم و کابل و ماشین آلات در برابر اضافه بار و جریان اتصال کوتاه از فیوز و کلید حفاظتی استفاده می گردد.همان طور که گفته شد کلید حفاظتی نوعی کلید است که با مقایسهٔ جریان سیم‌های رفت و برگشت، در صورتی که اختلافی بین جریان رفت و برگشت وجود داشته باشد مدار را قطع می‌کند  وفیوز یک وسیله حفاظتی است که  مدار را در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه حفظ می کند،

 

کلید و پریز

کلید ها ابزاری هستند که به وسیله آن ها جریان برق مدار وصل یا قطع می شود، کلید ها دارای انواع مختلفی از جمله، کلید تک پل که از یک نقطه یک مصرف کننده را کنترل می کند، کلید دوپل که دو مصرف کننده را از یک نقطه کنترل می کند، کلید تبدیل یک مصرف کننده را از دو نقطه کنترل می کند و کلید صلیبی که امکان کنترل یک گروه مصرف کننده را از چند نقطه برای ما فراهم می آورند.

پریزها هم وسیله ای هستند برای اتصال سیم ها در سیم کشی های ثابت و قابل انعطاف مانند دوشاخه لوازم برقی، پریز ها دارای انواع مختلفی مانند تک فاز یا سه فاز هستند که بر اساس نوع حفاظت دسته بندی می شوند، برخی از آن ها دارای اتصال به زمین بوده و برخی دیگر بدون اتصال به زمین هستند.

برقی و روشنایی

 

لامپ

لامپ یا منبع  روشنایی، شامل مجموع یک منبع نوری و قطعات و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی مثل حباب، اتصالات، به همراه مدارات راه انداز، مثل بالاست، خازن و … می‌شود که در یک شیشه قرار داده شده‌اند، و از آن‌ها جهت تبدیل انرژی الکتریکی به روشنایی کمک می‌گیرند، لامپ الکترونیکی یا چراغ  امروزه در بخش دکوراسیون داخلی استفاده بسیاری می شود به همین دلیل مدل های متنوعی از نظر ظاهری تولید و عرضه شده است.

 

دربازکن

تاسیسات و سیستم های امنیتی در هر خانه ای حرف اول را می زند و شما قبل از هر اقدامی باید از امنیت خانه خود مطمئن شوید. با پیشرفت تکنولوژی در هر زمینه ای، امکانات و خدمات بیشتری برای زندگی راحت تر در اختیار انسان قرار می گیرد. به همین دلیل امروزه درب باز کن های تصویری تولید شده است که کاربرد بیشتری به سری های قدیمی خود دارند و امنیت را منزل را بالا تر می برد.

آیفون تصویری علاوه بر ارتباط صدا، تصویر مراجعه کننده به درب منزل از طریق دوربین پنل که معروف به صفحه دم در می باشد به مانیتور داخل انتقال می دهد و حتی در مدل های حافظه دار قابلیت ضبط تصویر مانیتور امکان پذیر می باشد که معمولاً این مدل مانیتور ها در سیستم های قدیمی با اضافه شدن حافظه جانبی اجرا می شود.

هواکش

به طور کلی ، هواکش به دو دسته هواکش خانگی و هواکش صنعتی تقسیم می شوند که هر یک کاربرد های خاص خود را دارند.استفاده از فن یا هواکش خانگی علاوه بر جابجایی هوا ،در سلامت ، بهداشت همچنین محافظت از وسایل و بسیاری از موارد دیگر کار آمد می باشد. به عنوان مثال هوای مرطوب یک فضا می تواند ،رنگ وسایل چوبی موجود در آن محیط را خراب کند و یا باعث زنگ زدن اشیای فلزی شود که، استفاده از یک هواکش یا سیستم تهویه هوای خانگی می تواند از این موضوع جلو گیری کند .

خانه هوشمند

با هوشمند سازی خانه می توانید کنترل طیف وسیعی از وسایل برقی و روشنایی را در دست داشته باشید . متداول ترین نمونه از هوشمند سازی می توان کنترل سیستم مدیریت روشنایی اشاره کرد. سیستم کنترل روشنایی هوشمند بایستی توسط یک متخصص واجد شرایط نصب شود. کابل کشی تنها یک عنصر است و بدون تجهیزات و برنامه نویسی شما نمی توانید حتی یک نور را کنترل کنید.

مدیریت کابل

کابل استفاده شده در محیط و میز کار نشان دهنده بی نظمی، بهم ریختگی و حواسپرتی هستند.حتی وقتی که آنها در گوشه ای از میز کار خود مخفی می کنیم یا با استفاده از بست های مختلف آنها را در کنار هم سفت می کنیم باز هم زیبایی و نظم محیط ما تحت تاثیر قرار می گیرد و همچنان کابل ها را به عنوان یک عامل بی نظمی در نظر می گیریم.استفاده از مدیریت کننده کابل باعث می شود محیط کاری شما هوشمندانه به نظر برسد و نظم و زیبایی خاصی برآن حاکم شود. این محصولات راه حل مناسبی برای کابل های وسایل مختلف شما می باشند و شما را از هرگونه اتصالات اضافی بی نیاز می کند. 

برقی و روشنایی

بیشتر

برقی و روشنایی 

زیرشاخه ها

 • کلید و پریز

  نحوه انتخاب کلید و پریزها

  شما با مراجعه به فروشگاه اینترنتی یاتای به راحتی می توانید متناسب با هر نوع دکوراسیون داخلی منزلتان، کلید و پریز مناسب انتخاب کنید و با توجه به مدرن و یا ساده بودن سبک طراحی نسبت به خرید اقدام کنید. خرید و انتخاب کلید و پریز باید با توجه به رنگ دیوار و تجهیزات روشنایی صورت گیرد. در حال حاضر این قطعات از جنس های مختلف با طرح های زیبا تهیه و تولید می شوند. اصولاً جنس آنها از پلاستیک بسیار مرغوب است که از مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه، پوسیدگی و تغییر رنگ برخوردار می باشد اما برخی از مدل ها از جنس چوب، چرم، آلیاژ برنج، فلز و یا کریستال ساخته می شوند. تنوع بالای این تجهیزات روشنایی انتخاب را برای مشتریان سخت نموده و آنها می بایست از بین مدل های بیشماری که وجود دارد، مدل مناسب را پسند کنند

  قسمت های مختلف کلید و پریز

  مکانیزم درونی کلید و پریز

  مکانیزم درونی به ساختار درونی کلید و پریز کهتشکیل شده از سیم پیچی، اتصالات درونی و تعداد پل های کلید که می توان تک پل ویا دوپل باشد اشاره دارد

  قاب کلید و پریز

  قاب کلید و پریز به قسمتی که بر روی دیوار نصب شده و قابل مشاهده است می گویند. کلید و پریزهایی که در گذشته ساخته می شدند به قاب خود متصل می شدند اما مدل های جدیدی که اخیراً به بازار عرضه می شوند به قاب متصل نمی شوند بلکه به آسانی بر روی دیوار قرار گرفته. مکانیزم کلید و پریزهای جدید فنری است و به آسانی قابل نصب در عمق دیوار می باشد.

  کلید و پریز

  انواع کلید و پریز

  کلید و پریز تایمری

  این نوع قطعات در مکان و شرایطی مانند حیاط و راه پله که لامپ ها نباید مدام روشن بمانند نصب می شوند. کلید و پریزهای تایمری قابل تنظیم هستند و می توان زمان خاموش و یا روشن کردن آنها را کنترل کرد.

  کلید لمسی و تاچ

  کلید لمسی یا به اصطلاح تاچ از جمله مدرن ترین نوع کلید است که استفاده از آن در خانه های هوشمند رایج است. این کلید با حرارت دست فعال شده و کار می کند

  کلید با سنسور حرکتی

  کلیدهای سنسوردار به میزان قابل توجهی منجر به بهینه سازی مصرف انرژی برق می شوند زیرا فقط  در صورت حضور افراد روشن شده و پس از مدتی خاموش می شوند. از این نوع تجهیزات در راهروهای ساختمان استفاده می گردد.

  کلید دیمر

  کلید دیمر در مکان هایی که میزان نور باید یکنواخت و هم سطح باشند کاربرد دارد. این کلیدها شدت نور را تنظیم و کم یا زیاد می کنند.کاربرد بیشتر این نوع کلیدها در مکان هایی مانند سالن تئاتر استفاده می گردد.

  کلیدهای تک پل و دوپل

  کلیدهای تک پل تنها برای خاموش و روشن کردن یک مدار مورد استفاده قرار می گیرند اما با استفاده از کلیدهای دوپل می توان دو مدار را قطع و وصل کرد

  پریز برق ارت دار

  این پریزها مجهز به یک سیم ارت دار هستند که برای تخلیه بار الکتریکی به زمین متصل شده اند. این سیم با انتقال الکتریسیته ساکنی که در مدار تخلیه شده مانع از برق گرفتگی افراد شده است.

  پریز برق یو پی اس

  این نوع پریز دستگاهی که به آن وصل می شود را به منبع ذخیره برق متصل خواهد کرد و هنگامی که برق قطع می شود، این دستگاه همچنان روشن خواهد ماند

  کلید و پریز

 • هواکش

  انواع هواکش

  به طور کلی ، هواکش به دو دسته هواکش خانگی و هواکش صنعتی تقسیم می شوند که هر یک کاربرد های خاص خود را دارند.

  استفاده از فن یا هواکش خانگی علاوه بر جابجایی هوا ،در سلامت ، بهداشت همچنین محافظت ار وسایل و بسیاری از موارد دیگر کار آمد می باشد. 

  به عنوان مثال هوای مرطوب یک فضا می تواند ،رنگ وسایل چوبی موجود در آن محیط را خراب کند و یا باعث زنگ زدن اشیای فلزی شود که، استفاده از یک هواکش یا سیستم تهویه هوای خانگی می تواند از این موضوع جلو گیری کند .

  استفاده از یک فن یا هواکش خانگی ، در محیط آشپز خانه می تواند هوای نا سالم ناشی از غذای سرخ کردنی یا در حالت بدتر غذای سوخته را خارج کند.

  هواکش 

  سیستم تهویه هوا ، نمونه ها و برند های متفاوتی داردکه بنا به نیاز های متفاوت و درخواست های گوناگون طراحی و تولید می شوند.شما برای خرید فن باید به چند نکته توجه داشته باشید:

  • میزان صدای فن
  • محل نصب هواکش خانگی یا هواکش صنعتی
  • اندازه اندازه هواکش خانگی یا هواکش صنعتی
  • جنس هواکش صنعتی یا خانگی
  • برند و مقاومت در برابر عوامل خارجی و ...

  یکی از تولید کنندگان مطرح هواکش خانگی و هواکش صنعتی ، کمپانی دمنده می باشد.از محصولات دمنده می توان به هواکش دمنده سری هایلوکس ، هواکش دمنده سری توربو ، هواکش خانگی فلزی دمنده و هواکش صنعتی سبک فلزی دمنده اشاره کرد.هواکش دمنده کم صدا و پرقدرت می باشد و به عنوان یک هواکش خانگی بسیار مناسب می باشد . هواکش دمنده ، مناسب برای نصب بر روی دیوار ،شیشه  و...طول عمر بالا ،طرای آیرو دینامیک ، مقاوم در برابر عوامل خارجی ، کم صدا و ... از ویژگی های هواکش دمنده می باشد .

   

   

 • ریسه
 • سنسور یا حسگر

  سنسور یا حسگر

  سنسور یا حسگر ، وسیله یا مبدلی است که می تواند کمیت هایی مانند دما ، رطوبت ، حرارت و فشار را دریافت و به سیگنال های آنالوگ یا دیجیتال تبدیل کند.سنسور یا حسگر ، قابل استفاده در محیط های مختلف مانند مانند منزل،راهرو ها ، فروشگاه ها ، اماکن عمومی ، مدارس و ... می باشد.

  از مزایای استفاده از سنسور یاحسگر می توان به

  • هوشمند سازی اماکن مختلف 
  • صرفه جویی در زمان 
  • کاهش هزینه ها 
  • تامین امنیت
  • بالا بردن سطح بهداشت 
  • جایگزین مناسبی برای کلید و پریز اشاره کرد .

  سنسور یا حسگر انواع گوناگونی دارد که از این میان می توان به سنسور سقفی ، سنسور هالوژنی و سنسور پریزی  سنسور دیواری را نام برد .المان حساسیت در سنسور های مختلف متفاوت است به عنوان مثال برخی به نور حساس هستند ، برخی به حرکت ، مادون قرمز ، ما فوق صوت و ...
  برای نصب سنسور یا حسگر ، باید دقت کنید که از چه نوعی است ، با توجه به نوع آن ، محل و ارتفاع نصب را مخص کنید.مثلا سنسور های سقفی باید در ارتفاع مشخصی نصب شوند یا اینکه سنسور های دیواری محدوده مشخصی را پوش می دهند و باید نقاط کور در نظر گرفته شوند.

  نکته آخر اینکه سنسور یا حسگر ، قابلیت تنظیم دستی دارد می توان میزان حساسیت آن را تنظیم کرد.

 • دربازکن

  ایفون و یا همان درب بازکن ، که در زمان قدیم به (FF)هم معروف بوده،برای ایجاد رفاه و آسایش در این زمینه وارد تهیه و تولید شده اند که به کمک آن امکان مطلع کردن صاحب خانه، انتقال صدا و باز کردن در امکان پذیر می باشد.

  انواع درب بازکن

  کاربرد اصلی درب باز کن ها ایجاد ارتباط بین اشخاص داخل ساختمان و مراجعه کنندگان ساختمان می باشد. فردی که داخل خانه است این امکان را دارد که به وسیله درب باز کن و یا همان ایفون با گوش دادن به صدای فردی که زنگ خانه را زده و یا حتی با دیدن تصویر وی در پنل درب بازکن تصویری شخص راشناسایی کرده و سپس درب را باز کند.

  انواع درب بازکن ها:

  1-      ایفون صوتی یا درب بازکن صوتی

  2-      ایفون تصویری یا درب بازکن تصویری

   

  با پیشرفت تکنولوژی که در طی این سال ها در زمینه درب بازکن های صوتی و تصویری نیز به بازار آمدند و با نمایش فضای مقابل در و خارج از ساختمان این امکان را بوجود آوردند که علاوه بر ارتباط صوتی، از طریق تصویر هم به محیط خارج از ساختمان دسترسی داشته باشند. مدل های متنوعی با امکانات مختلف، این امکان را بوجود آوردند که علاوه بر ارائه تصویر و صدای افراد بیرون ساختمان حس امنیت بیشتری نیز بوجود بیاید.

  درب باز کن

  ۱- درب بازکن صوتی (ایفون صوتی)

  آیفون صوتی یا درب بازکن صوتی، قدیمی ترین نوع از درب بازکن ها می باشد. کاربرد و عملکرد آیفون صوتی محدود به ارتباط شنیداری بین داخل و خارج ساختمان بوده است که بدین ترتیب صاحب خانه صرفا با شنیدن صدای فرد پشت آیفون امکان شناسایی وی را دارد و از طریق شاسی که بر روی کنترل پنل آیفون صوتی وجود دارد می تواند از دور درب را باز کرده. آیفون صوتی از طریق ضربه الکتریکی که به زبانه قفل درب اعمال می کند امکان باز شدن درب را امکان میسازد.

  ۲- درب بازکن تصویری (ایفون تصویری)

  یکی دیگر از سیستم های ارتباطی که به آنها آیفون تصویری گفته می شود، تکمیل کننده آیفون های صوتی نسل گذشته هستند. هر آیفون تصویری متشکل از صفحه کلید، پنل ورودی، کابل مخصوص ارتباطات درب بازکن تصویری، دوربین، دستگاه تغذیه و کنترل مرکزی و قفل بازکن، گوشی و صفحه نمایش می باشد. افراد به داخل ساختمان یا حتی شرکت و کارخانه ای برای برقراری و شروع ورود خود مجبور هستند که از این وسیله استفاده کند. علاوه بر اینکه صدا را منتقل می کند، تصویر را نیز با کیفیتی خوب به مانیتور داخل ساختمان انتقال می دهد. این آیفون های تصویری معمولا دارای امکانات جانبی مثل ضبط کردن صدا و تصویر نیز هستند که در صورت لزوم کاربر میتواند از آن استفاده کند. آیفون های تصویری به دو صورت رنگی یا سیاه و سفید در بازار وجود دارد.

 • بالاست و استارتر

  بالاست

  بالاست (Ballast) در مفهوم لغت به معنی متعادل کننده و در معنی عمومی الکترونیکی برای راه اندازی سیستمهای فلوئورسنت یا سیستمهای مشابه یعنی راه انداز سیستمهای مبتنی بر تاخیر و اعمال جریان و افزایش ناگهانی ولتاژ یا یک نوع پایدار کننده قدرت است.در سیستمهای روشنایی فلوئورسنت که شامل تیوب، راه انداز و خازن استارت هستند،مدار بالاست، نقش اصلی راه اندازی، مصرف انرژی و مقدار و نوع نور را برعهده دارد.

  استارتر

  لامپ فلوئورسنت از مکانیسم سوئیچ استارت برای روشن شدن استفاده می کند. وقتی لامپ روشن می شود، مسیر کم مقاوم تر، مدار کنار گذار ثانویه است.تنها مشکل لامپ های فلوئورسنت قدیمی این بود که چند ثانیه طول می کشید تا روشن شوند. امروزه، بیشتر لامپ های فلوئورسنت طوری طراحی شده اند که فوراً روشن می شوند. در طراحی جدید استارترهای قدیمی وجود ندارند، بلکه بالاست لامپ، جریان را داخل دو الکترود بطور ثابت برقرار می کند. جریان نیز به گونه ای تنظیم می شود که بین دو الکترود اختلاف ولتاژ ایجاد می کند. وقتی لامپ فلوئورسنت روشن می شود، هر دو رشته سیمی الکترودها به سرعت داغ می شوند و شروع به گسیل الکترون ها می کنند تا گاز درون لامپ را یونیزه کنند.

 • لامپ

  خرید انواع لامپ

  لامپ وسیله ای است که توسط جریان الکتریکی، نورمصنوعی را تهیه و تولید می کند. لامپها و چراغ ها جز مهم ترین لوازم حیاتی و کار آمد برای یک سیستم روشنایی می باشند که انرژی خود را از باتری ها  یا ژنراتور ها تامین می کنند. در فروشگاه اینترنتی یاتای به انواع مختلف لامپها ، طرز کار و موارد استفاده ی آن ها اشاره شده است تا شما را برای انتخاب و خرید لامپی کارآمد که قادر به ارائه ی روشنایی مورد نیاز شما باشد کمک کند.

  لامپ

  لامپ کم مصرف

  لامپ های کم مصرف که به  لامپهای فلورسنت فشرده معروف هستند نوعی از لامپ های مدرن کم مصرف هستند که مانند فلورسنت ها کار می کنند و جایگزین مناسبی برای لامپ های رشته ای به شمار می روند. به طور کلی لامپ کم مصرف در مقایسه با دیگر لامپها با استفاده از توانی کمتر، نوری به همان میزان ایجاد می کند و از طول عمر بیشتری برخوردار است. بهبود کیفیت نور، تنوع محصول بیشتر، هزینه کمترو ارتقا در سازمان های انرژی آب و برق ، لامپهای کم مصرف را از سایر لامپهای دیگر متمایز کرده است و به دلیل استفاده ی تنها یک سوم تا یک چهارم از انرژی برق بسیار محبوب است.

  لامپ هالوژن

  لامپ هالوژن متشکل از یک رشته تنگستن می باشند که توسط لایه ای فشرده و نازک پوشیده شده و با گاز بی اثر و مقداری از هالوژن (برم یا ید) پر شده است. لامپهای هالوژن با وجود کوچکتر بودن از لامپهای معمولی  از طول عمر و روشنایی زیادی برخوردار است ولی در مقایسه با لامپهای فلورسنت و لامپهای LED تقریبا سه برابر انرژی مصرف می کنند. بهره ای نوری لامپهای هالوژن حدود ۲۵ لومن در هر وات است. این نوع از لامپها در مکان هایی که نیاز به فوکوس نور دقیق است استفاده می شوند.

  لامپ متال هالید

  لامپ متال هالید تشکیل شده از یک لوله ی تخلیه یا لوله ای قوس دار در داخل چراغ هستند. این لوله ها می توانند ساخته شده از جنس سرامیک ، کوارتز یا جیوه باشند. لامپهای متال هالید بسیار کارآمد بوده و نسبت به اندازه ی خود نور زیادی تولید می کنند. لامپهای متال هالید معمولا در سالن ها، چراغ های ترافیک  و سیستم های روشنایی فضای باز برای مقاصد تجاری کاربرد بسیاری دارد.

  لامپ

  لامپ بخار جیوه

  لامپ های بخار جیوه از لحاظ تجاری اولین لامپهای تخلیه با شدت بالا می باشد که قابل استفاده برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی نور پردازی در دسترس است. لامپهای بخار جیوه لامپهای تخلیه ی گازی هستند که با استفاده از یک قوس الکتریکی از طریق بخار جیوه، نور را تولید می کنند.  لوله قوس به طور کلی از یک لوله کوارتز که از هر دو انتها در داخل و به یک حباب شیشه ای بزرگتر متصل شده تشکیل شده است این حباب بیرونی ،حباب داخلی را در برابر عوامل جوی و محیطی حفظ می کند. مزیت لامپهای بخار جیوه تولید نور سفید روشن با طول عمر نسبتا  طولانی می باشد.بهره ی نوری این لامپ ۶۵ لومن بر وات است.

   

  لامپ سدیم با فشار کم

  لامپ کم فشار سدیم، اولین لامپهای سدیمی هستند که حداکثر بهره وری را نسبت به سیستم های روشنایی دیگر دارد. عملکرد این لامپ ها بسیار شبیه به لامپهای فلورسنت است و معمولا در مکان هایی مانند جاده ها ،فضای باز ، پارکینگ ها و… که رنگ لامپ اهمیتی ندارد استفاده می شوند.

  لامپ سدیم با فشار بالا

  این لامپ ها نوع پیشرفته ی لامپ های سدیم با فشار پایین هستند که نسبت به آن ها دارای بهره وری بهتر، اندازه ی کوچکتر و رنگ  قابل قبول تری هستند. لامپهای سدیم با فشار بالا که از آن ها با نام HPS گفته می شود از یک لوله قوس باریک که توسط یک قاب پوشانده شده، تشکیل شده است. در داخل لوله قوس معمولا از سدیم ، جیوه و زنون استفاده می شود و جنس آن از سرامیک اکسید آلمینیوم بوده که در برابر اثرات مخرب مواد قلیایی مانند سدیم مقاوم بالای دارند.

  لامپ

  لامپ های ال ای دی

  لامپ ال ای دی فن آوری ای جدید با عملکرد بالا هست که به سرعت در حال تحول و پیشرفت بوده و برای انواع برنامه های کاربردی نورپردازی مسکونی استفاده می شوند. لامپهای ال ای دی، نور را از طریق حرکت الکترون ها در یک نیمه هادی منتشر می کنند. آن ها فاقد رشته هستند و از قدرت کمتر و طول عمر بیشتری برخوردارند و نیز طیف رنگی متفاوتی بدون استفاده از فیلتر های رنگی ایجاد می کنند.

  لامپهای LED در مقایسه با لامپ های رشته ای نور بیشتری تولید می کنند و مصرف انرژی پایین تری دارند همچنین LED  های سفید نسبت به لامپهای کم مصرف ۳۰درصد کارآمد تر هستند. هزینه ی اولیه ی لامپهای LED به طور کلی بالا است و از آن در ساخت پروژه های الکترونیکی، مصارف خانگی، چراغ های تزیینی و…استفاده می شود. در انواع پیشرفته های این نوع لامپ های در سال های اخیر از پنل ال ای دی رونمایی شده است که از نظر طراحی و کاربرد منحصربه فرد می باشند.

  لامپ اس ام دی ( لامپ SMD )

  بازدهی و طول عمر بالای لامپهای LED با تکنولوژی SMD محقق شد و نام این نوع لامپ مخفف Surface Mount Diode می باشد. لامپ اس ام دی بسیارپرکاربرد و انعطاف پذیر است و تنوع رنگ ، وضوح بالا ، حجم بسیار کم ، زاویه ی دید بیشتر و صرفه جویی در انرژی از ویژگی های این نوع از لامپ ال ای دی است. جدیدترین تکنولوژی در ساخت لامپ اس ام دی با قرار دادن تعداد بیشتری از تراشه ها به شکل مستطیل با عنوان SMD 3014 معرفی شده است که لومن بر وات بالایی دارد و در سیستم روشنایی ساختمان های مدرن به خصوص در نورپردازی نما استفاده می گردد.

 • فیوز و کلید حفاظتی

  برای حفاظت از تأسیسات روشنائی، برق صنعتی، سیم و کابل و ماشین آلات در برابر بار اضافه برقی و جریان اتصال کوتاه از فیوز و کلید حفاظتی استفاده می گردد. اما به لحاظ اینکه در ابتدا فیوزها همیشه نمی توانند عمل حفاظت موضعی و سلکتیو را در انواع مختلف شبکه ها بطور کامل و بدون خطا انجام دهند و  دوما بخاطر اینکه در شبکه سه فاز در موقع ازدیاد جریان اغلب قطع سه فاز بطور همزمان لازم و ضروری است به همین دلیل نمی توان همیشه از فیوز و کلید حفاظتی استفاده کرد.

  در ضمن در بعضی از شبکه های توزیع باید به محض برگشت جریان (ولتاژ) یا افت بیش از حد مجاز ولتاژ، مدار بطور خودکار قطع و آلارمهای لازم ایجاد می شود. همچنین در بعضی موارد ورود اتوماتیک یا دستی دیزل ژنراتور یا ترانسفورماتور در شبکه توزیع جهت تداوم کار شبکه یا انجام تعمیرات دوره ای شبکه اجتناب ناپذیر می باشد. در چنین حالت های فقط از کلید اتوماتیک می توان استفاده کرد.

  کلید اتوماتیک و کلید غیر اتوماتیک

  ابتدا لازم است بدانیم کلیدهای اتوماتیک با کلیدهای غیر اتوماتیک چه تفاوتی دارند، کلیدهای اتوماتیک به کلیدهایی گفته می شود که دارای رله هستند و هر کدام برای کاربردهای مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد بطور مثال کلیدهای اتوماتیک هوایی دارای رله های بسیار هوشمندی از نوع رله های الکترونیکی بوده است،

  اما کلیدهای غیر اتوماتیک کلیدهایی است که صرفا برای قطع و وصل مورد استفاده قرار میگیرد و فاقد رله می باشند بطور مثال کنتاکتور یک تجهیز غیر اتوماتیک است که برای قطع و وصل های متفاوت با کاربردهای مختلف یک مشخصه ای دارد مثلا کنتاکتور AC3 برای بارهای القایی بوده است.

  کلیدهای مینیاتوری

  از انواع کلید های فشار ضعیف که معمولأ در جریان های پایین و در تابلوهای روشنایی و تابلوهای توزیع با توان کم و یا جهت حفاظت مدارات کنترل و فرمان تجهیزات و تاسیسات برقی مورد استفاده قرار می گیرد. جریان قطع اتصال کوتاه این کلیدها معمولأ چندان بالا نیست. حداکثر جریان مورد استفاده با کلید مینیاتوری ۱۰۰ آمپر است و همینطور جریان قطع اتصال کوتاه این کلیدها بصورت نرم ۱۰ کیلو آمپر و حداکثر ۲۵ کیلو آمپر بوده است. این کلیدها دارای دو نوع کاربرد صنعتی IEC60947   و کاربرد مسکونی IEC60898 هستند.

  فیوز و کلید حفاظتی

  کلیدهای حافظ جان

  یکی از عوامل که باعث بوجود آمدن خسارات مالی، صدمات و تلفات جانی بخصوص در منازل مسکونی، مراکز اداری، تجاری و مجتمع های صنعتی عدم رعایت مسائل ایمنی در استفاده از انرژی برق می باشد. برای حفاظت از جان افراد در مقابل خطر برق گرفتگی و جلوگیری از خطرات جریان نشتی از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی (محافظ جان) استفاده می شود. این کلیدها که براساس حساسیت خود به دو نوع صنعتی و خانگی تقسیم می شوند، علاوه بر حفاظت  جان افراد  در مقابل تماس مستقیم و یا غیر مستقیم برق، با جلوگیری از نشتی جریان در حفاظت دستگاه ها و تجهیزات صنعتی نیز موثر بوده است. براین اساس در صورتی که حساسیت کلیدها تا ۳۰ میلی آمپر باشد این کلید به عنوان حفاظت از جان و در صورتی که حساسیت آن بیشتر از ۳۰ میلی آمپر باشد به عنوان حفاظت از تجهیزات صنعتی بکار می رود .

  کاربرد کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی، مقایسه جریان ورودی با جریان های خروجی کلید بوده است به طوری که اگر جریان نشتی در مداری که کلید در آن واقع شده است بیشتر از حساسیت کلید باشد کلید عمل کرده و جریان ورودی و در نتیجه مدار را قطع می کند. از دیگر مزایای استفاده از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی جلوگیری از بروز آتش سوزی در اثر وجود جریان نشتی می باشد. با توجه و اهمیت به اینکه یک جریان نیم آمپری می تواند باعث بروز آتش سوزی شود، کلید حفاظت از خط برق گرفتگی با تشخیص جریان نشتی و قطع جریان ورودی،  مانع از بروز آتش سوزی می گردد. همچنین از آنجا که در صورت وجود جریان نشتی در بدنه وسایل برقی، این جریان به مرور زمان زیاد می گردد و احتمال سوختن وسایل برقی را به وجود می آورد لذا استفاده ازکلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ضروری بوده است.

  کنتاکتور

  کنتاکتور قطعه ای است که در آن با استفاده از خاصیت الکترومغناطیس تعدادي کنتاکت به یکدیگر وصل و یا از یکدیگر جدا می گرددند. از این کاربرد کنتاکتور جهت قطع و وصل و یا تغییر اتصال مدار استفاده می گردد. هر کنتاکتور معمولاً داراي سه کنتاکت اصلی براي مدار بوده.

  کنتاکتور متشکل از دو هسته E شکل که یکی ثابت و دیگري متحرك است. در میان هستۀ ثابت یک سیم پیچ قرار دارد که با عبور جریان از آن نیرویی ایجاد می شود که هسته متحرك را به هستۀ ثابت متصل می کند. با حرکت هستۀ متحرك، تعدادي کنتاکت باز، بسته و تعدادي کنتاکت بسته، باز خواهند شد.

  بی متال

  از بی متال برای حفاظت از موتورهای الکتریکی در مقابل بار اضافه  از رله های حرارتی (بی متال) استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است.

  بر اثر عبور جریان از بی متال ،دو فلز گرم شده و طول آنها افزایش پیدا میکند. از آن جایی که ضریب انبساط طولی یکی از فلزات بیشتر از دیگری است. دو فلز با هم به سمت فلزی که ضریب انبساط طولی کمتری دارد خم می شود. در نتیجه مسیر عبور جریان کنتاکتها باز و مدار قطع می گردد.

  فیوز و کلید حفاظتی

 • چراغ ها

  با توجه به سبک جدیدی از زندگی توجه به زیبایی منازل و محیط های اداری از اهمیت بالایی برخودار است و همچنین سعی می شود از انواع چراغ در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده گردد، همانطور که می دانید طراحی دکوراسیون داخلی به معنای هماهنگ کردن عناصر و اجزای مختلف یک محیط برای جلوه دادن به رنگ‌ها ، اثاثیه و سایر اشیا در یک اتاق یا ساختمان است، البته باید توجه داشته باشید که طراحی دکوراسیون داخلی امری هنرمندانه است و در هر دوره متناسب با نیازهای روز و سلیقه قابل تغییر است.

  چراغ های دکوراتیو یکی از المان هایی است که برای نورپردازی و زیبا سازی فضا مورد استفاده قرار می گیرد ، چراغ های دکوراتیو یا چراغ های تزیینی در واقع نسل جدیدی از چراغ ها هستند که در محیط های مختلفی برای تامین روشنایی و جلوه بخشیدن بیشتر به محیط استفاده می شوند. برای خرید انواع چراغ یا دریافت قیمت انواع چراغ می توانید به بخش پایین مراجعه کنید. نوع دیگری از چراغ های سقفی که به عنوان چراغ دکوراتیو نیز مورد استفاده قرار می گیرند چراغ های خطی هستند که این چراغ ها معمولا به صورت ردیفی داخل یا روی سقف ها نصب می شوند و ضمن تامین نور محیط می توانند به زیبایی فضا نیز بیفزایند. انواع چراغ خطی از این جهت در دسته چراغ های تزئینی نیز قرار می گیرند که می توانند به صورت نوارهای نورانی با اشکال مختلف روی سقف یا روی دیوارها کشیده شوند.

  این روزها به دلیل بالا بودن هزینه های برق و برای صرفه جویی در مصرف آن دیگر از لامپ های پر مصرف 100 وات و 200 وات استفاده نمی شود و لامپ های کم مصرف و به تازگی لامپ های ال ای دی جایگزین لامپ های قدیمی شده اند همچنین با توجه به اینکه این لامپ های ال ای دی دارای تنوع رنگی بالایی هستند بنابراین استفاده از آنها در نورپردازی منازل و محیط های مختلف بسیار متداول شده است برای مثال امروزه اکثرا در چراغ های دکوراتیو از این نوع لامپ ها استفاده شده است.

  استفاده از چراغ های دکوراتیو یا چراغ های تزیینی در این روزها بسیار معمول شده است زیرا این چراغ ها با داشتن اشکال مختلف هندسی و همچنین با دارا بودن تنوع بالای رنگی در ال ای دی ها می توانند علاوه بر تامین نور محیط در زیبایی آن نیز تاثیر به سزایی داشته باشند.

  چراغ 

  چراغ های حیاطی و پارکی

  به چراغ هایی که در محوطه ها و پارک ها استفاده می شود چراغ های پارکی گفته می شود که بسیار متنوع اند و رنگ های مختلفی دارند بنابراین در فضاهای شهری و پارکی یکی از المان هایی که تاثیر به سزایی در زیبایی محیط دارند چراغ های محوطه ای یا چراغ های پارکی می باشند که وظیفه آنها علاوه برروشن کردن پارک ها و اماکن تفریحی و باز ، زیبا سازی فضای شهری نیز می باشد زیرا امروزه توجه زیادی به بهینه سازی پارک ها و فضاهای سبز می شود که در همین راستا نورپردازی مناسب این اماکن اهمیت ویژه ای دارد و کمک می کند امکان استفاده از پارک ها و تفرجگاه ها در هر ساعتی از شبانه روز برای شهروندان فراهم گردد.

  چراغ های حیاطی و پارکی دارای طرح هایی زیبا و خلاقانه می باشند که این ویژگی باعث شده است تا از چراغ های محوطه ای برای زیباسازی معابر و فضاهای باز پارک ها استفاده شود و تنوع بالای این چراغ ها باعث شده است تا نظر هر سلیقه ای جلب شود بنابراین دامنه کاربرد چراغ های پارکی و حیاطی علاوه بر استفاده در پارک ها یا سازمان های دولتی به منازل ، باغ های و ویلاهای شخصی نیز گسترش پیدا کرده است.

  در ساخت چراغ های حیاطی و محوطه ای از ورقه های آلومینیوم و آهن و همچنین مواد پلاستیکی مانند پلی کربنات ، پلی اکرولیک و پلی امید استفاده شده است و به دلیل کاربرد خاص این چراغ ها جنسشان نیز اهمیت بالایی دارد.

  چراغ های پارکی و محوطه ای باید در برابر نفوذ حشرات ، ورود گردوغبار و بارش برف و باران مقاوم باشند بنابراین باید علاوه بر داشتن ظاهر زیبا مشخصات فنی و کیفی بالایی نیز داشته باشند همچنین به این علت که تعداد چراغ های حیاطی استفاده شده در پارک ها باید زیاد باشد بنابراین باید مصرف برق بهینه ای داشته باشند در همین راستا اخیرا سعی شده است که از انرژی خورشیدی برای تامین برق چراغ های محوطه ای استفاده گردد.

  چراغ اداری

  چراغ های اداری و تجاری

  یکی از المان های دیگر که در طراحی و نورپردازی فضا مورد استفاده قرار می گیرد چراغ های اداری و تجاری و فروشگاهی است که به کار بردن آنها در محیط های مختلف می تواند علاوه بر تامین نور کافی و مناسب در محیط به زیبا شدن و یا تزیین فضا نیز کمک شایانی نماید. شما می توانید به وسیله نور فضایی را بزرگتر یا کوچکتر نمایش دهید به طور مثال در محیط های اداری یا فروشگاه ها تامین نور محیط باید به گونه ای انجام شود که فضا وسیع تر به نظر برسد به همین دلیل استفاده از چراغ اداری و تجاری در جای مناسب حائز اهمیت می باشد

  در محیط های اداری و کاری هدف اولیه افزایش بهره وری و بازدهی است و از شیوه های طراحی مختلفی با استفاده از انواع چراغ اداری و تجاری استفاده می شود همچنین امروزه رضایت کارکنان در محیط های کاری از اهمیت بالایی برخوردار گشته بنابراین نورپردازی باید به گونه ای باشد که اثر مثبتی در دید بصری و روان کارمندان داشته باشد البته باید توجه کرد که ممکن است استفاده از شیوه های نورپردازی تکراری سبب ایجاد آثار منفی در روحیه کارمندان گردد.

  چراغ های اداری و تجاری در انواع مختلفی با مدل های متفاوت ساخته می شوند و درون آنها از لامپ های مختلفی مانند لامپ فلورسنتی و یا لامپ های ال ای دی استفاده می شود همچنین انواع چراغ اداری و تجاری می توانند به صورت آویز نیز به کار روند به طورمثال در دفاتر کار مدرن چراغ های آویز با ارتفاعی در حدود 60 سانتیمتر آویزان می شوند و ترکیبی از نور مستقیم و غیر مستقیم را روی سطح موردنظر ایجاد می نمایند.

   

  چراغ

  انواع چراغ و مصارف آن

  از انواع چراغ می توان، چراغ دیواری و دکوراتیو ،چراغ حبابی ، چراغ حیاطی و پارکی ، چراغ خیابانی ، چراغ استخری و آبنما ، چراغ زیر پله ای و ... را نام برد.چراغ ها مصارف بسیار متنوعی دارند که در هر زمینه ای مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان مثال چراغ سقفی که در هر موردی از طراحی دکوراسیون گرفته تا تامین روشنایی کاربرد دارد. چراغ خیابانی که در زیبا سازی محیط شهری و تامین روشنایی محیطی و مبلمان شهری کاربرد دارند. چراغ ریلی که نسل جدید تکنولوژی نورپردازی محسوب می شود. چراغ استخری و آبنما که در استخر ها و آبنما های شهری و خانگی کاربرد دارند و ... بسیاری از کاربرد های دیگر.

 • سیم و کابل

  سیم و کابل وظیفه انتقال جريان الکتريسیته را دارند و اين انتقال توسط بخش هاي داخلي تشکیل دهنده سیم و کابل انجام مي گیرد. به صورت کلي، بخش هاي مختلف سیم يا کابل از قسمت هايي همچون هادي (از جنس مس، آلومینیم و يا مس قلع اندود)، عايق، حفاظ، زره فلزي، روکش جداکننده، پوشش میاني و روکش نهايي تشکیل شده اند

  سیم و کابل

  سیم

  با توجه به حساسیت بالایی که مسئله انتقال برق دارد ، طبیعتا کیفیت تجهیزات انتقال جریان مانند سیم  و یا کابل ، از اهمیت بالایی برخوردار است . بنابراین باید از تجهیزات با کیفیت برای انتقال جریان استفاده کرد . برای تهیه ی انواع سیم با کیفیت ، باید برند های برتر و همچنین استاندارد های موجود را به خوبی بشناسید.

  از تولید کنندگان مطرح در زمینه تولید سیم و یا کابل میتوان به سیمکو ، البرز الکتریک ، خراسان افشارنژاد ، کرمان ، سیمیا و ... اشاره کرد .

  کابل مخابراتی

  کابل مخابراتی در دو نوع کابل مخابراتی زمینی و هوایی موجود می باشد. کابل مخابراتی هوایی دارای روکش مشکی و مقاوم در برابر بارندگی و گرمای شدید با انعطاف پذیری پایین می باشد. کابل مخابراتی زمینی که طوسی رنگ بوده و در محیط های داخلی ساختمان ها کاربرد دارد.کابل مخابراتی زمینی دارای اتعطاف پذیری بالا تری نسبت به کابل مخابراتی هوایی می باشد .

  کابل کنترل و ابزار دقیق

  وظیفه کابل کنترل و ابزار دقیق در صنعت  به این صورت است که مطمئن ترین مسیر ممکن را برای انتقال سیگنال های مهم مهیا می کند . استفاده ازکابل کنترل و ابزار دقیق در صنعت موجب  افزیش ایمنی وکاهش درصد خطا  در کارها ، می شود . برای جلوگیری از خطرات ناشی از نویز های مختلف از شیلد های دارای سیم تخلیه در کابل کنترل و ابزار دقیق استفاده می شود.

  کابل شبکه

  کابل شبکه یکی از اجزای مهم و اصلی شبکه می باشد که کاربرد آن انتقال اطلاعات است. در نگاه دقیق تر، کابل شبکه ، رابط فیزیکی انتقال اطلاعات بین دو کامپیوتر در سیستم شبکه می باشد .کابل شبکه فقط می تواند صفر و یک را انتقال دهد در واقع فقط جریان و ولتاژ را می فهمد .

  از انواع کابل شبکه می توان، به کابل شبکه کواکسیال ، فیبر نوری و کابل شبکه زوج به هم تابیده ، اشاره کرد که، از این میان زوج به هم تابیده بیشترین استفاده را دارد که،در مصارف خانگی کاربرد دارند.

  سیم و کابل

 • تجهیزات جانبی

  ارائه کلیه لوازم و تجهیزات جانبی ساختمان همچون انواع سیم رابط ، بست ، کابل های فشار قوی و ...

 • مدیریت کابل

  گلند

  گلند کابل وسیله‌ای است که از آن برای اتصال کابل به جعبه تقسیم استفاده می‌شود. گلندها بصورت پلاستیکی، پلیمری و فلزی در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند که انتخاب هر گلند براساس سطح مقطع کابل مورد نظر صورت می‌پذیرد. هدف از بکار بردن گلند در اتصال بین کابل و جعبه تقسیم، ایجاد ایمنی کامل برای کابل و اتصالات در برابر لرزش و نیروهای وارده به آن‌ها به منظور جلوگیری از آسیب‌دیدگی و پارگی می‌باشد، همچنین نصب گلند موجب آب‌بندی کامل محل اتصال، در برابر نفوذ رطوبت و گازهای قابل اشتعال به درون جعبه تقسیم می‌شود.

  بست پلاستیکی (کمربندی)

  بست های پلاستیکی (کمربندی) مخصوص جمع کردن و کنار هم قرار دادن بسیاری از چیز ها مانند کابل،مفتول و... می باشد. بست های پلاستیکی از آنگونه اجناسی است که در تمام جعبه های ابزار موجود است و بسیار کاربردی است.

  وایرشو

  جهت اتصال مطمئن و سریع یک سیم در یک سلول ترمینال از وایرشوهای روکش دار استفاده می‌شود. وایرشو به نحوی روی سر سیم قرار می‌گیرد که قسمت عایق وایرشو روی عایق سیم، و قسمت‌هادی آن روی سیم لخت قرار می‌گیرد. سپس وایرشو (سر سیم) توسط ابزار پرس مناسب و بسته به سطح مقطع سیم پرس می‌شود تا اتصال مناسب و مطمئن بین وایرشو و سیم برقرار شود.

  لوله فلکسیبل

  لوله فلکسیبل یا لوله فلکسی لوله منعطف و فلزی است که به عنوان یک پوشش و محافظ برای جلوگیری از صدمه دیدن کابل هایی که از درونش میگذرد مورد استفاده قرار میگیرد.

  ترانکینگ

  ترانکینگ مجموعه ای از محفظه های دربسته، کانال ها و اجزایی است که به منظور سیم کشی (کابل کشی) برق، شبکه های کامپیوتری، تلفن سانترال و … به کار می رود. مسیر و فضای بوجود آمده توسط ترانکینگ باعث مرتب بودن کابل ها می‌گردد و کابل ها را در برابر صدمات فیزیکی محافظت می کند. ترانکینگ جایگزین روش های سنتتی سیم کشی شده است که غیر قابل انعطاف بودند، اجرای سیم کشی دشوار بود و به سختی می توانستیم آن ها را گسترش یا تغییر دهیم. ترانکینگ یکی از بهترین گزینه ها جهت پیاده سازی شبکه های ساختار یافته می باشد.

  تابلو برق

  تابلو برق یک محفظه برای نصب و سیم بندی تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی است که کلیدها و قطعات کنترلی و حفاظتی و لوازم نمایشگر (ولتاژ، جریان، فرکانس، توان، کسینوس فی و …) روی آن نصب می‌شوند. همچنین تابلوهای برق جهت جلوگیری از وارد شدن شوک الکتریکی به کاربرانِ تجهیزات و حفاظت تجهیزات در برابر عوامل محیطی استفاده می‌شوند.

 • خانه هوشمند

  خانه هوشمند

  در این نسخه به معرفی خانه هوشمند و مزیت های خانه هوشمند ، خواهیم پرداخت . اصطلاح خانه هوشمند در مورد خانه ای به کار می رود که وسایل آن از قبیل چراغ ها ، سیستم صوتی ، سیستم امنیتی ، تهویه هوا ، برخی از لوازم آشپزخانه و یا تلوزیون ، از طریق یک پردازنده مرکزی قابل کنترل باشند و بتوان آن ها را از هر جایی کنترل کرد ، حتی هنگامی که در منزل نیستید.
  در یک خانه هوشمند شما می توانید به راحتی از طریق تلفن همراه خود بر روی بستر وب خانه را مدیریت کنید. به عنوان مثال می توانید، سیستم روشنایی را با سیستم صوتی نتظیم کنید یا هنگامی که در منزل نیستید،برخی از کار ها را انجام دهید. دیگر اینکه با یک خانه هوشمند می توانید مصرف انرژی و همچنین هزینه را به حد اقل برسانید. می توانید تلوزیون هوشمند داشته باید و از طریق آن به شبکه های اجتماعی وارد شوید و فعالیت داشته باشید.
  در یک خانه هوشمند می توانید برای وسایل خانه خود زمانبندی تعریف کنید که ، مثلا یکسری از کارها در زمان اوج مصرف انجام نشوند و یا مثلا قبل از رسیدن شما به منزل مایکروفر روشن شود و غذای شما را گرم کند.در یک خانه هوشمند شما می توانید بسیاری از کارها را در کمترین زمان  و در ساعات بیکاری یا در مسیر راه و خارج از منزل انجام دهید.

  تجهیزات خانه هوشمند

  • تاچ پنل
  • کلید و پریز
  • کنترلر
  • سنسور
  • ماژول
 • ترانس و استابلایزر

  ترانس

  ترانس اتوماتیک برای تنظیم ولتاژ استفاده می گردد. هنگامی که یک ولتاژ ثابت و مطمئن مورد نیاز است، تنظیم کننده ولتاژ یا ترانس اتوماتیک برای یک دستگاه ، قابل ترجیح است. این دستگاه ولتاژ خروجی ثابت تولید می کند که برای هر تغییری در ولتاژ ورودی یا شرایط بارگیری ثابت است. ترانس اتوماتیک به عنوان یک بافر برای حفاظت از اجزای سازنده در مقابل آسیب عمل می کند.

  استابلایزر

  استابلایزر جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری (V220 ) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین از استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ می توان در مصارف خانگی نیز استفاده نمود که از آن به عنوان استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی یاد می شود. استابلایزر با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاز ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ V220 یا 380 Vثابت با دقت %1 و به صورت خطی و پیوسته در خروجی ارائه می دهد و همچنین با داشتن هسته ی حلقوی از جنس مس و جاروبک ذغال با چرخش بر روی سطح هسته ی حلقوی خروجی ثابت ارائه می دهد.

  چرا باید از استابلایزر ها استفاده کنیم؟

  تحقیقات انجام شده نشان می دهد عمده ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها ، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی ، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر برق شهر بوده که آسیب های بوجود آمده توسط عوامل ذکر شده عمدتا در قسمت های حساس و گران قیمت دستگاه همچون موتور ، کمپرسور، لباسشوئی، کولر گازی، دستگاههای CNC ، دستگاههای PLC ، دستگاههای چاپ و برش، دستگاههای پزشکی، دستگاههای بافندگی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد .

  به همین منظور برای حفاظت از لوازم برقی خانگی ( استابلایزر خانگی ) و اداری بخصوص کولر گازی ، یخچال ، لباسشوئی، سیستم صوتی و تصویری و کامپیوتر و غیره حتما باید از دستگاههای استابلایزر استفاده نمود همچنین لازم به ذکر است، فروشندگان و تولید کنندگان این گونه لوازم در قبال اشکالات به وجود آمده به دلیل نوسانات برق در دستگاه های فاقد استابلایزر هیچ گونه گارانتی و ضمانتی ارائه نمی نمایند.

   

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت
  توان
  نوع
  سایز
  طرح بدنه
  آمپر
  تعداد خانه
  قدرت قطع