اگر بخواهیم یکی از وسایل و تجهیزات ضروری حمام و سرویس بهداشتی را نام ببریم که تأثیر مهمی در نگهداری از وسایل آرایشی و بهداشتی دارد، باید به آینه باکس اشاره کنیم که می‌تواند نقش ‌های مختلفی را بر عهده داشته باشد یکی از موارد مهم بهداشت است. محیط سرویس‌ های بهداشتی منبعی از هزاران میکروب بوده است به همین خاطر پزشکان توصیه می‌کنند مسواک و سایر و...

اگر بخواهیم یکی از وسایل و تجهیزات ضروری حمام و سرویس بهداشتی را نام ببریم که تأثیر مهمی در نگهداری از وسایل آرایشی و بهداشتی دارد، باید به آینه باکس اشاره کنیم که می‌تواند نقش ‌های مختلفی را بر عهده داشته باشد یکی از موارد مهم بهداشت است. محیط سرویس‌ های بهداشتی منبعی از هزاران میکروب بوده است به همین خاطر پزشکان توصیه می‌کنند مسواک و سایر وسایل بهداشتی در یک محفظه در بسته قرار بگیرند. بنابراین استفاده از کابینت دستشویی در سرویس بهداشتی از بروز ارگانیسم‌های خطرناک ازجمله ؛استرپتوکوکسی، ای کولی و استافیلاکوکسی جلوگیری می کند.  کابینت روشویی به عنوان یکی از سرویس مبلمان حمام و سرویس بهداشتی معرفی می شود که به محل نگهداری لوازم بهداشتی و حتی لوازم نظافت و آرایشی تبدیل می‌شود. با توجه به محل قرار گیری کابینت و همچنین مدل آن، ممکن است نقش متفاوتی داشته باشد، اما در حالت کلی از آن به عنوان یک فضای نگهداری و ذخیره سازی استفاده می‌شود که وسایل را از فضای حمام و دستشویی جدا می‌کند.

انواع طرح های کابینت دستشویی:

مهم‌ ترین موردی که درباره کابینت روشویی مطرح می‌شود، ظاهر و طراحی کابینت می باشد. در حال حاضر، سازندگان این کابینت‌ها از مواد اولیه مختلفی برای ساخت آنها استفاده می‌کنند و با توجه به انعطاف پذیری در این موارد، الگوهای طراحی مختلفی برای آنها پیاده سازی می‌کنند. برخی از الگوهای طراحی کابینت و روشویی عبارتند از:

۱- کابینت‌های ساده : ساده ‌ترین و معمولی ‌ترین نوع کابینت روشویی محسوب می‌شوند که تنها به هدف ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر در حمام و سرویس بهداشتی به کار گرفته می‌شوند. این کابینت‌ها از سطحی صاف و بدون هیچ گونه طرح و الگوی خاصی ساخته می‌شوند.

۲-کابینت روشویی کلاسیک : در ساخت این کابینت‌ها معمولا از چوب و ام دی اف استفاده می‌شود و طراحی آن‌ها تقریباً همانند کابینت‌ ممبران است. این سبک طراحی روشویی از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده و معمولاً با استفاده از ابزارهایی مانند دستگاه سی ان سی و دستگاه پرس وکیوم بر روی چوب استفاده شده، الگوهای تزیینی و فانتزی ایجاد می‌شود.

۳-کابینت روشویی مدرن : این کابینت‌ها از ماده ساخته شده که سطحی بسیار صاف و جلای براق دارند. طراحی این کابینت‌ها به صورتی است که در عین سادگی، امکان ایجاد انواع الگوهای مدرن فراهم می‌کنند. معمولاً در طراحی این کابینت‌ها سعی می‌شود که از آینه به عنوان بخش مهمی از کار استفاده شود و بخش شیشه‌ای برای نشان دادن محتویات داخل کابینت به کار برده می‌شود.

۴-کابینت‌های فانتزی : این گروه از کابینت‌های روشویی الگوی طراحی خاصی ندارند و معمولاً سعی می‌شود در طراحی آنها به صورت ترکیبی از مواد مختلف استفاده شود. در این کابینت‌ها مسئله زیبایی و ظرافت در اولویت اول قرار دارد و معمولاً طرفداران آنها چندان زیاد نیستند.

۵-فول ست آینه و روشویی : این مدل از کابینت روشویی به عنوان یکی از پرطرفدارترین مدل طراحی در بازار بوده است و تقریباً تمامی تجهیزات مورد نیاز آن تکمیل است. این کابینت می‌تواند به عنوان یک ابزار برای آرایش در کنار وظیفه نگهداری و ذخیره سازی اولیه خود مورد استفاده قرار گیرد. فول ست آینه و روشویی دارای قسمتهای مختلف و متنوعی است که هر کدام از آنها وظیفه خاصی بر عهده دارند.

بیشتر

آینه کنسول روشویی 

زیرشاخه ها

 • کابینت روشویی دیواری

  کابینت روشویی دیواری به علاوه اینکه به سرویس بهداشتی جلوه میبخشد، از لحاظ کاربردی هم بسیار مفید هستند. کابینت های دستشویی معمولا برای نگهداری مواد آرایشی ، حوله ها، و تمامی وسایل بهداشتی دیگر استفاده می شود تا هم به آسانی در اختیار مصرف کننده قرار بگیرند. کابینت روشویی تغییر قابل توجهی در دکوراسیون  داخلی سرویس بهداشتی ایجاد می کند اما انتخاب از بین مدل های بسیار زیاد و متنوع آنها می تواند راحتنباشد.

  مزایای استفاده از کابینت روشویی دیواری

  به کابینت روشویی دیواری، در بعضی اوقات "روشویی معلق" هم نامیده می شود. در زمان های گذشته از کابینت های روشویی دیواری بیشتر در محیط های تجاری و صنعتی مانند رستوران ، بیمارستان، هتل و غیره استفاده می گردید. اما چندین سال است که روشویی کابینتی دیواری در حمام و سرویس مسکونی نیز استفاده می شود.

  نکته دیگر در مورد کابینت های روشویی دیواری، قابلیت جابه جا کردن آنها است. از آنجا که آنها  بر روی دیوار نصب می شوند، شما می توانید مکان آن را به دلخواه خود انتخاب کنید. از این گذشته چون روشویی های دیواری بر روی دیوار نصب می شوند و لازم نیست که روی یک سطح پایدار و مسطح قرار بگیرند ، تولید کنندگان و طراحان خلاق می توانند بر روی آنها طرح و سبک های خاص و منحصر به فردی را اجرا کنند.

 • کابینت روشویی زمینی
 • کابینت با آینه باکس
 • کابینت بدون آینه باکس
 • آینه و باکس

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت
  سایز
  رنگ
  دسته بندی
  نوع کابینت
  عمق کاسه