لوازم حمام و سرویس شامل موارد بسیاری می باشد. ما در فروشگاه اینترنتی یاتای معرف کاسه و سنگ روشویی، آینه کنسول روشویی، توالت فرنگی، لوازم سرویس بهداشتی، پانل دوش (شاور پنل)، علم دوش حمام، زیردوشی، کابین سونا و دور دوشی، وان جکوزی، سیفون و زیرآب، فلاش تانک، کفشور، توالت زمینی هستیم. تلاش فروشگاه یاتای در معرفی وسایل حمام و سرویس است که علاوه بر د...

لوازم حمام و سرویس شامل موارد بسیاری می باشد. ما در فروشگاه اینترنتی یاتای معرف کاسه و سنگ روشویی، آینه کنسول روشویی، توالت فرنگی، لوازم سرویس بهداشتی، پانل دوش (شاور پنل)، علم دوش حمام، زیردوشی، کابین سونا و دور دوشی، وان جکوزی، سیفون و زیرآب، فلاش تانک، کفشور، توالت زمینی هستیم. تلاش فروشگاه یاتای در معرفی وسایل حمام و سرویس است که علاوه بر دارا بودن جنس و کیفیت مرغوب بتواند محیط حمام و سرویس شما را شیک تر و زیبا کند.

حمام و سرویس

کاسه و سنگ روشویی

اگر بخواهیم از هر کدام از وسایل و تجهیزات سرویس بهداشتی بگذریم، سنگ روشویی یکی از قسمت‌های اصلی است که وجود آن نقش مهمی در نظافت و زیباسازی فضا دارد. با مرور زمان با تولید محصولاتی پیشرفته  و مدرن، کاسه و سنگ روشویی در دکوراسیون داخلی منزل نقش پیدا کرد و اکثر طراحان دکوراسیون بخشی از کار خود را به آن واگذار می‌کنند. روشویی دارای انواع مختلفی از نظر جنس‌ و ظاهر می باشند. که باعث تفاوت چشمگیر در آنها شده است.

آینه کنسول روشویی

شکل و مدل آینه کنسول روشویی تاثیر زیادی بروی ظاهر سرویس بهداشتی خانه می گذارد و به نوعی نقش کامل کننده در دکوراسیون را دارد. یکی از سبک هایی که امروزه به وفور در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد تم های سفید و چوبی است.

 توالت فرنگی و توالت زمینی

از مهم ترین موارد مربوط به طراحی و ساخت یک سرویس بهداشتی ، چینی بهداشتی به کار رفته در آن می باشد.منظور از چینی بهداشتی همان انتخاب توالت فرنگی و توالت زمینی است. چینی بهداشتی انتخاب شده می بایست زیبایی و کیفیت کافی را داشته باشد. هم چنین حفظ رنگ و دوام از مهم ترین مشخصه های یک سرویس بهداشتی با طراحی خوب و عالی می باشد. انتخاب یک توالت ایرانی و یا فرنگی مناسب و با کیفیت ، یکی از مهم ترین تصمیمات برای داشتن یک سرویس بهداشتی شیک و زیبا می باشد.

حمام و سرویس

لوازم سرویس بهداشتی

از دیگر لوازم سرویس بهداشتی می توان دست خشک کن، صابون ریز (جامایع)، مخزن دستمال (جادستمالی)، خوشبوکننده، ست سرویس بهداشتی، آینه و اتاژور، سطل و برس را نام برد که از نظر زیبای دکوراسیون بهتر است که از یک برند و یک تم رنگ استفاده کرد.

علم دوش

از زمان های قدیم دوش حمام با یک میله ساده و با صفحه ای ساخته می شد که آب را به سمت بالا هدایت و در زمان استحمام بر روی سر و بدن فرد می ریخت. با گذشت زمان در تولید انواع دوش حمام پیشرفت هایی انجام شده و نوعی از آنها تولید شدند که علم ثابت و متحرک را همراه هم دارند؛ در واقع این نوع از دوش ها دو سر دوش دارند که یکی ثابت و دیگری متحرک است.

سیفون

یکی از وسایلی که امروزه در سرویس دستشویی بسیار کاربرد دارد سیفون است. کاربرد سیفون بیشتر در امور مربوط به فاضلاب است. ساختمان سیفون به شکلی است که پس از هر بار تخلیه فاضلاب مقداری آب در داخل آن باقی ‌می‌ماند به طوری که این مایع ارتباط فضای داخلی لوله فاضلاب و چاه را با فضای داخل ساختمان قطع ‌می‌کند.

 

فلاش تانک

فلاش تانک یکی از وسایل پرکاربرد در ساختمان است که در سرویس بهداشتی، دستشویی و توالت قرار می‌گیرد. فلاش تانک‌ها امروزه به یکی از وسایل بهداشتی ضروری سرویس بهداشتی و دستشویی تبدیل شده‌اند. فلاش تانک عموماً در توالت‌های فرنگی استفاده ‌می‌شد، اما با توجه به این که استفاده از این وسیله بهداشتی‌ تر بوده امروزه در توالت های نشسته یا همان تخت هم به کار برده می‌شود و بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند

حمام و سرویس  

بیشتر

حمام و سرویس 

زیرشاخه ها

 • توالت فرنگی

  معرفی انواع توالت فرنگی

  امروزه مدل ها و طرح های مختلفی از توالت فرنگی در بازار عرضه شده اند که از میان آنها می توان به سه نوع توالت فرنگی؛ یک تکه، دو تکه و در نهایت دیواری اشاره داشت.

  توالت فرنگی دو تکه

  دلیل نام گذاری، توالت فرنگی دو تکه این است که مخزن و کاسه ی توالت از هم دیگر بصورت جداگانه قرار دارند. توالت فرنگی دو تکه با آنکه قیمت کمتری نسبت به بقیه مدل های توالت فرنگیها دارد و می توانید با هزینه ای تقریبا کم آن را خریداری کنید، اما معایبی هم به دنبال دارد؛ یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در توالت فرنگی دو تکه وجود دارد، مسئله ی شستشو و نظافت آن بوده است.

  توالت فرنگی

  توالت فرنگی یک تکه

  در توالت فرنگیهای یک تکه، مخزن و کاسه ی توالت به شکل سرهم و چسبیده است که همین مسئله هم باعث می شود که فرد در شستشوی آنها راحت تر باشد و جز مزایای این نوع توالت فرنگی محسوب می شود ولی با این حال باید این را هم اعتراف کرد که توالت فرنگی یک تکه قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارد.

  توالت فرنگی دیواری

  نوع سومی که از توالت فرنگی وجود دارد به شکلی است که کاسه ی توالت بر روی دیوار نصب می شود به همین دلیل نام آن را توالت فرنگی دیواری گذاشته اند. در این شکل، سیفون توالت در درون دیوار جاسازی شده است و یا بهتر است بگوییم به شکل توکار به عمل آمده است. در رابطه با این نوع از توالت فرنگیها باید بگوییم که برای دیوارهایی مناسب هستند که از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند.

  علاوه بر آن، سازگاربودن فاضلاب تعبیه شده در خانه هم باید با این نوع از توالت های فرنگی مورد توجه قرار بگیرد. مسلما انتظار می رود که این نوع از توالت های فرنگی قیمت بالاتری داشته باشند ولی در عوض باید این را بگوییم که نظافت آنها به راحتی انجام می شود. یکی دیگر از مزیت های توالت فرنگی دیواری  این است که فضای کمتری را می گیرد و در نتیجه برای خانه هایی با ابعاد و اندازه های کوچکتر بسیار مناسب هستند.

 • توالت زمینی

  جنس بدنه انواع سنگ توالت

  جنس انواع سنگ های توالت زمینی سرامیکی و یا چینی هستند. چینی بهداشتی به دو نوع چینی زجاجی و نیمه زجاجی تقسیم می شوند. این نوع از چینی ها در دستشوئی، کاسه توالت و زیردوشی کاربرد دارد. سرامیک های بهداشتی ساخته شده از چینی زجاجی دارای جذب کمتر از یک درصد بوده و آنهایی که از چینی نیمه زجاجی ساخته شده باشند در حدود 3 تا 14 درصد متغیر است.

  انواع سنگ توالت ایرانی

  سنگ های توالت زمینی را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

  توالت های زمینی ریم باز: در این نوع از توالت ها، آب از راه کانال دور ریم که در حالتی باز قرار دارد از دوطرف وارد کاسه می شود و شستشو انجام می شود.

  توالت های زمینی ریم بسته: این نوع از سنگ های توالت هنگام استفاده از فلاش تانک کانال دور ریم بسته بوده و آب از راه سوراخ هایی که در دو طرف تعبیه شده است وارد کاسه شده و شستشو با شدت بیشتری انجام می شود.

  توالت ایرانی طبی: نوع دیگر از سنگ های توالت ایرانی به نام توالت ایرانی طبی وجود دارد که امروزه استفاده از این نوع سنگ توالت طرفداران مخصوص به خودش را دارد و یکی از مزیت آن وارد کردن فشار بسیار کمتر به زانوها و پاها می باشد.

  برترین برندهای عرضه کننده سنگ توالت

  طبیعتا برای انتخاب بهترین و با کیفیت ترین سنگ های توالت ایرانی باید به سراغ برندهای معتبرتری رفت. برترین برند های این نوع محصولات:

  - چینی مروارید

  - چینی کرد

  - گلسار فارس

 • پانل دوش (شاور پنل)

  پنل دوش چیست؟

  این ابزار را می‌توان مانند یک دوش ساده در نظر گرفت که بر روی یک پنل فلزی و پلاستیکی قرار گرفته و با استفاده از آپشن های مختلف، به یک ابزار مدرن در حمام و سرویس بهداشتی تبدیل شده است. در مورد این پانل‌ها می‌توان گفت که دوش به عنوان ساده ‌ترین و پایه‌ترین کاربرد آنها بوده و در آنها ویژگی های مانند چراغ LED، ماساژورهای مختلف، سنسورهای حرارتی برای تنظیم درجه حرارت آب، سنسورهای فشاری برای تنظیم فشار آب، و مواردی از این قبیل در نظر گرفته شده است.

  مدل‌های پنل دوش و کاربرد آنها

  کاربرد پنل دوش با توجه به ویژگی های استفاده شده در آنها ممکن است تفاوت‌های جزئی داشته باشد که هدف اصلی آنها گرفتن دوش آب به صورت سرد و گرم است. در این ابزارها ویژگی های در نظر گرفته شده است که مصرف کننده می‌توان از آنها به شکل‌های مختلفی استفاده کند.

  انواع ویژگی های پنل دوش :

  ماساژور: برای باشگاه‌ها محیط ‌های ورزشی که به رفع خستگی کمک می‌کند.

  تنظیم حرارت آن: که از هدر رفتن آب جلوگیری کرده و به صورت خودکار درجه حرارت مناسب آب را تنظیم می‌کند.

  تنظیم فشار: که فشار آب خروجی از دوش حمام را تنظیم می‌کند و در مواقع خروج از زیر پنل دوش می‌تواند جریان آن را قطع کند.

  چراغ LED: این چراغ‌ها یک نور روشن و شفاف در قسمت دوش ایجاد می‌کنند که برای ایجاد نمای زیباتر و همچنین نظافت بیشتر کاربرد دارد.

  مزایای پنل دوش

  همانطور که گفته شد، پنل دوش یک ابزار ساده برای گرفتن دوش معمولی نیست و می‌تواند به شکل های مختلف به کار گرفته شود. در این تجهیزات از متعلقات و آپشن های اضافی استفاده می‌شود که برای استفاده بهینه از آنها اهمیت دارد. با توجه به آپشن های استفاده شده می‌توان به مزایای زیر در مورد پانل دوش اشاره کرد:

  •          شستشوی راحت ‌تر و رسیدن آب به تمام نقاط بدن
  •          رفع خستگی با استفاده از سیستم ماساژور
  •          تنظیم خودکار درجه حرارت و فشار آب و جلوگیری از هدر رفتن آب
  •          کمک به زیبایی محیط و دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی
  •          قابلیت نصب بر روی کابین دوش
  •          ارتفاع قابل تنظیم برای افراد مختلف خانواده
 • کابین سونا

  کابین دوش،یک محفظه با پنل هایی در سمت عقب بوده و دارای انواع مختلفی است. در واقع اتاقکی است شیشه‌ای که در مدل ساده‌ی آن مستطیلی شکل است و تنها دارای دوش است. اما در مدل‌های پیشرفته‌تر دارای امکاناتی از قبیل دوش دستی، سیستم نمایش و کنترل دما، رادیو، تلفن، LCD نمایشی، ماساژور پا، سیستم‌های جکوزی، سونا، سیستم تهویه و سیستم نورپردازی LED سقفی و کناری است . لزومی ندارد که دیوارهای پشت کابینت را با کاشی و سرامیک تزئین کنید. خرید کابین های دوش را معمولا از مصالح بادوام و آکریلیکی می سازند که در برابر نفوذ آب نیز دوام بالایی داشته باشند.

  دور دوشی

  ویژگی های کابین دوش:

  • مقاوم در برابر آب، دارای قاب آلومینیومی جلا داده شده
  • شیشه با ضخامت پنج میلی متر
  • دوش دستی با کیفیت بالا
  • بدنه کروم با قابلیت تنظیم شش جتی
  • سردوش قابل تنظیم با دسته بالا رونده
  • دارای درب های کشویی
 • دوردوشی

 • زیردوشی

  یکی از ابزار و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی که کمتر دیده می‌شود و تقریباً در همه سبک‌های دکوراسیون مانند مدرن و کلاسیک از آن استفاده می‌شود، زیر دوشی است که با توجه به جنس آن ممکن است در سبک‌های مختلفی در بازار عرضه شده باشد.
  در حال حاضر، مدل‌های مختلفی از این تجهیزات در بازار وجود دارد که در آنها، جنس، طراحی، و نحوه قرارگیری آنها متفاوت است. برخی از آنها به صورت مجزا استفاده شده و برخی نیز همراه با کابین دوش مورد استفاده قرار می‌گیرند. در هر صورت زیر دوشی برای کسانی که به شکل حرفه‌ای به طراحی و ساخت حمام نگاه می‌کنند بیشتر از نگاه‌های معمولی ارزش دارد.

  زیردوشی

  مزایای استفاده از زیر دوشی

  • جلوگیری از انتقال بیشترین حجم رطوبت به سایر قسمت‌های حمام و سرویس بهداشتی
  • یک سطح مشخص و صیقل شده برای تجهیزاتی مانند پنل دوش و کابین دوش مشخص می‌کند
  • از لحاظ بهداشتی و رعایت تمیز شدن کف حمام اهمیت دارد
  • مسئله زیبایی شناختی و تأثیر آن بر دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی نیز مطرح می‌شود
  • به تنوع رنگی در کف و سازگار شدن بین سرامیک و این محصول کمک می‌کند
 • کاسه و سنگ روشویی

  سینک روشویی تخت

  سینک روشویی تخت از جمله مدرن ترین سینک هایی است که در عین سادگی، زیبایی فراوانی به فضا می دهد. یکی از مزیت های روشویی های تخت این است که فضای بسیار کمی در سرویس بهداشتی اشغال می کنند و برای مکان های کوچک بسیار مناسب است.

  کاسه و سنگ روشویی

  سینک روشویی پایه دار

  این نوع سینک ساده ترین و معمولی ترین نوع سینک می باشد که از گذشته تا امروز در سرویس های بهداشتی استفاده شده است. هنگامی که نمی توان لوله کشی های سرویس بهداشتی را به صورت مخفی و توکار انجام داد، استفاده از روشویی پایه دار بهترین کار برای پوشش آنهاست. این سینک ها در مدل های مختلف به صورت پایه دار در بازار وجود دارد.

  سینک روشویی دیواری

  این نوع سینک نیازی به کابینت ندارد. این نوع روشویی فضای کمی را اشغال کرده و نصب بسیار راحتی دارد. نصب این سینک در سرویس بهداستی های کوچک باعث می شود فضا بزرگ تر به نظر بیاید و در نتیجه نظم خاصی دیده خواهد شد. فضای آزاد زیر سینک می تواند برای قرار دادن وسایل مورد نیاز و یا قفسه بندی استفاده شود. لوله کشی سینک دیواری در دیوار است و از بیرون قابل رویت نمی باشد. ناگفته نماند سینک دیواری در ارتفاع های متفاوت نصب می شود و به دلخواه است.

  سینک روشویی برجسته

  دلیل نام گذاری این سینک ها این است که از سطح کابینت بیرون تر هستند و قابل نصب در سینک های کم عمق و کم عرض می باشند. استفاده از روشویی های برجسته زیبایی خاصی به دکوراسیون سرویس بهداشتی می بخشد و فضای آن را دگرگون می نماید

  سینک روشویی لبه دار

  روشویی لبه دار از جمله شیک ترین و لوکس ترین انواع سینک است که در جنس های مختلف ساخته می شود و به راحتی بر روی کابینت قرار می گیرد. سینک لبه دار قابل جا به جایی است و به راحتی می توان آن را به مکان دیگر انتقال داد. هزینه سینک روشویی لبه دار در مقایسه با سایر سینک ها مقرون بصرفه تر و نصب آن آسان تر است

  سینک روشویی بدون لبه

  ارتفاع این سینک هم سطح کابینت است و به دلیل قرار گرفتن در داخل آن، لبه های سینک مشخص نیست. روشویی های بدون لبه ظاهری یکدست به کابینت می بخشند و باعث می شوند نظافت آنها آسان تر صورت گیرد. تمیز نمودن سینک بدون لبه در مقایسه با سینک های لبه دار راحت تر و سریع تر است.

  کاسه و سنگ روشویی

 • آینه کنسول روشویی

  اگر بخواهیم یکی از وسایل و تجهیزات ضروری حمام و سرویس بهداشتی را نام ببریم که تأثیر مهمی در نگهداری از وسایل آرایشی و بهداشتی دارد، باید به آینه باکس اشاره کنیم که می‌تواند نقش ‌های مختلفی را بر عهده داشته باشد یکی از موارد مهم بهداشت است. محیط سرویس‌ های بهداشتی منبعی از هزاران میکروب بوده است به همین خاطر پزشکان توصیه می‌کنند مسواک و سایر وسایل بهداشتی در یک محفظه در بسته قرار بگیرند. بنابراین استفاده از کابینت دستشویی در سرویس بهداشتی از بروز ارگانیسم‌های خطرناک ازجمله ؛استرپتوکوکسی، ای کولی و استافیلاکوکسی جلوگیری می کند.  کابینت روشویی به عنوان یکی از سرویس مبلمان حمام و سرویس بهداشتی معرفی می شود که به محل نگهداری لوازم بهداشتی و حتی لوازم نظافت و آرایشی تبدیل می‌شود. با توجه به محل قرار گیری کابینت و همچنین مدل آن، ممکن است نقش متفاوتی داشته باشد، اما در حالت کلی از آن به عنوان یک فضای نگهداری و ذخیره سازی استفاده می‌شود که وسایل را از فضای حمام و دستشویی جدا می‌کند.

  انواع طرح های کابینت دستشویی:

  مهم‌ ترین موردی که درباره کابینت روشویی مطرح می‌شود، ظاهر و طراحی کابینت می باشد. در حال حاضر، سازندگان این کابینت‌ها از مواد اولیه مختلفی برای ساخت آنها استفاده می‌کنند و با توجه به انعطاف پذیری در این موارد، الگوهای طراحی مختلفی برای آنها پیاده سازی می‌کنند. برخی از الگوهای طراحی کابینت و روشویی عبارتند از:

  ۱- کابینت‌های ساده : ساده ‌ترین و معمولی ‌ترین نوع کابینت روشویی محسوب می‌شوند که تنها به هدف ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر در حمام و سرویس بهداشتی به کار گرفته می‌شوند. این کابینت‌ها از سطحی صاف و بدون هیچ گونه طرح و الگوی خاصی ساخته می‌شوند.

  ۲-کابینت روشویی کلاسیک : در ساخت این کابینت‌ها معمولا از چوب و ام دی اف استفاده می‌شود و طراحی آن‌ها تقریباً همانند کابینت‌ ممبران است. این سبک طراحی روشویی از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده و معمولاً با استفاده از ابزارهایی مانند دستگاه سی ان سی و دستگاه پرس وکیوم بر روی چوب استفاده شده، الگوهای تزیینی و فانتزی ایجاد می‌شود.

  ۳-کابینت روشویی مدرن : این کابینت‌ها از ماده ساخته شده که سطحی بسیار صاف و جلای براق دارند. طراحی این کابینت‌ها به صورتی است که در عین سادگی، امکان ایجاد انواع الگوهای مدرن فراهم می‌کنند. معمولاً در طراحی این کابینت‌ها سعی می‌شود که از آینه به عنوان بخش مهمی از کار استفاده شود و بخش شیشه‌ای برای نشان دادن محتویات داخل کابینت به کار برده می‌شود.

  ۴-کابینت‌های فانتزی : این گروه از کابینت‌های روشویی الگوی طراحی خاصی ندارند و معمولاً سعی می‌شود در طراحی آنها به صورت ترکیبی از مواد مختلف استفاده شود. در این کابینت‌ها مسئله زیبایی و ظرافت در اولویت اول قرار دارد و معمولاً طرفداران آنها چندان زیاد نیستند.

  ۵-فول ست آینه و روشویی : این مدل از کابینت روشویی به عنوان یکی از پرطرفدارترین مدل طراحی در بازار بوده است و تقریباً تمامی تجهیزات مورد نیاز آن تکمیل است. این کابینت می‌تواند به عنوان یک ابزار برای آرایش در کنار وظیفه نگهداری و ذخیره سازی اولیه خود مورد استفاده قرار گیرد. فول ست آینه و روشویی دارای قسمتهای مختلف و متنوعی است که هر کدام از آنها وظیفه خاصی بر عهده دارند.

 • علم دوش حمام

  نقش علم دوش در حمام

  در حالی که در حمام و سرویس بهداشتی، ابزارهای مختلفی برای شستشو وجود دارد، مانند استفاده از وان و جکوزی، شیرآلات با ارتفاع پایین، و کابین دوش، اما علم دوش تقریباً در همه حمام‌ها دیده می‌شود و حتی به صورت ترکیبی ممکن است با سایر ابزارها نیز به کار برود.

  نقش اصلی علم دوشها انتقال آب از ارتفاع پایین به ارتفاع بالا است و در نمونه‌های از نظر جنس و طراحی تولید و تهیه شده است. نقشه اول این ابزار، انتقال آب به ارتفاع بالاتر است و شخص با آزادی عمل بیشتری نسبت به شستشوی خود اقدام می‌کند. ونقش دوم علم دوش که، مسئله زیبایی نیز مطرح می‌شود که برخی شرکت‌ها بر روی آن مانور بیشتری داده و در حال حاضر نمونه‌های پیشرفته‌تر و مدرن‌تری از آنها ساخته شده است.

  علم دوش

  انواع علم دوش از لحاظ جنس

  یکی از معیارهای دسته بندی علم ها، جنس موادی است که علم دوش‌ از آنها ساخته می‌شود:

  علم دوش آلومینیومی :

  آلومینیوم به مقاومت در برابر خوردگی چکش خواری بالا شناخته می‌شود و به همین دلیل علم های ساخته شده از آن مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. معمولاً این علم‌ دوش ها به صورت ساده استفاده می‌شوند و استحکام مکانیکی پایین از بزرگترین مشکل آنها به شمار می‌رود. البته سطح آلومینیوم برای جذب پلاک و تشکیل لایه آلودگی مستعد است.

  علم دوش پلاستیکی :

  در ساخت این تجهیزات از لاستیک یا ماده  ‌pvc  استفاده می‌شود که عمدتاً به صورت متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها در برابر انتقال حرارت مقاوم هستند، خورده نمی‌شوند، انعطاف پذیری خوبی برای استفاده به صورت متحرک دارند، اما گزینه چندان مناسبی برای استفاده به صورت ثابت و سقفی به شمار نمی‌روند.

  علم دوش برنجی: ماده برنج مقاومت بالایی در برابر خوردگی از خود نشان می‌دهد و انعطاف پذیری آنها نسبت به مواد استیل بیشتر است. از این ماده فلزی برای ساخت المان‌های فانتزی استفاده می‌شود و معمولاً کاربرد آنها از نمونه‌های فولادی کمتر است. انتقال حرارت آسان مهمترین ایراد آنهاست.

  علم دوش پلاستیکی :

  در ساخت این تجهیزات از لاستیک یا ماده  ‌pvc استفاده می‌شود که عمدتاً به صورت متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها در برابر انتقال حرارت مقاوم هستند، خورده نمی‌شوند، انعطاف پذیری خوبی برای استفاده به صورت متحرک دارند، اما گزینه چندان مناسبی برای استفاده به صورت ثابت و سقفی به شمار نمی‌روند.

  علم دوش استیل 304: این تجهیزات از فولاد ضد زنگ یا استیل ۳۰۴ ساخته می‌شوند و معمولاً بالاترین کاربرد را به خود اختصاص می‌دهند. جلای براق، استحکام مکانیکی بالا، مقاومت در برابر خم شدن، مقاومت در برابر خوردگی از قابلیت‌های این تجهیزات هستند که به شکل‌های ساده و مدرن به کار گرفته می‌شوند.

   

  انواع علم دوش از لحاظ طراحی

  یکی دیگه از عوامل تقسیم بندی علم دوش ها ، طراحی و ظاهر آنها بوده :

  علم دوش دوکاره :

  جذاب‌ترین، متنوع‌ترین و در عین حال گرانترین مدل علم دوش، طراحی مدل دوکاره آن است که از یک علم ثابت و یک علم متحرک بهره می‌برد. بنابراین، فرد می‌تواند با توجه به سلیقه خود و انتظاری که از این تجهیزات دارد، مدل مورد پسند خود را انتخاب کرده و از آن استفاده کند. به دلیل طراحی جذاب، معمولاً جنبه تزیینی این تجهیزات نیز اهمیت پیدا می‌کند.

  علم دوش تک کاره متحرک :

  این طراحی برای کسانی که چندان مایل به استفاده از نمونه‌های ثابت نیستند و ترجیح می‌دهند که حرکت علم با سلیقه آنها صورت گیرد و از آن برای شستن بخش‌های مختلف بدن استفاده کنند، انتخاب خوبی به شمار می‌رود. معمولاً در ساخت این مدل، از پلاستیک به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود.

  علم دوش تک کاره ثابت یا سقفی :

    این صفحه از طراحی بسیار ساده بوده و استفاده از آن نیز آسان است. مدل‌های مختلف به همراه جنس‌های مختلف از این طراحی در بازار وجود دارد که با استفاده از ابزارهایی مانند دریل، و بست‌های فلزی، به سقف یا دیوار کناری وصل می‌شود.

  علم دوش

 • لوازم سرویس بهداشتی

 • فلاش تانک

  فلاش تانک ها به عنوان یک محفظه ذخیره سازی آب معرفی شده اند که کاربرد اصلی آن شستن توالت در مواقع مختلف است .فلاش تانک ها در طرح و مدل های متنوعی ساخته شده اند. برخی از فلاش تانک ها بصورت روکار و بعضی ها بصورت توکار ساخته شده اند.

  فلاش تانک توکار

  جدیدترین نوع فلاش تانک ها، مدل های توکار آن است که بصورت استراکچر و یا وال هنگ بر روی دیوار نصب می گردد و فضای کم تری را اشغال می کند. از دیگر مزیت های فلاش تانک توکار زیبایی آن و بهداشتی بودن آن و به دلیل اینکه داخل دیوار قرار می گیرد می توانید اندازه بزرگ تری از آن را انتخاب کنید.

  فلاش تانک یا اسکراچر وال هنگ

  فلاش تانک یا اسکراچر وال هنگ به نوع خاصی از این تجهیزات سرویس بهداشتی اشاره دارد که بر روی دیوار نصب شده و کلیه وزن آنها توسط یک سازه فلزی حفظ می‌ گردد. این نوع فلاش تانک‌ها به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد، به فضای سرویس بهداشتی کمک می‌کنند و تأثیر کمتری بر روی کم کردن فضای آن دارند.

  مزیت فلاش تانک های وال هنگ علاوه بر اینکه بر زیبایی محیط تأثیر می گذارد، نظافت آن را آسان‌ و راحت تر می‌کند، فضای کمتری اشغال می‌کند و نصب و تعویض آنها نیز به نسبت به سایر سرویس‌ها راحت ‌تر بوده است.

  فلاش تانک توکار ایرانی

  فلاش تانک توکار ایرانی یک مدل دیگر از فلاش تانکهای توکار بوده است که جدیدا  وارد بازار شده اند و در توالت ایرانی کاربرد دارد. این تجهیزات همانند یک سیستم معمولی عمل می‌کنند و امکان تغییر آنها به شکل آنتی باکتریال، اتوماتیک و حتی دو مخزنه نیز وجود دارد. این نوع از فلاش تانک هابصورت توکار نصب می شود. عملکرد آن ها با سرویس‌های فرنگی  تفاوت ندارد و تنها نحوه نصب و لوله کشی آنها متفاوت بوده است.

  فلاش تانک

  فلاش تانک روکار

  فلاش تانک روکار جز نمونه‌های قدیمی این ابزارها سزویس بهداشتی بوده است  که به صورت آزادانه  بر روی دیوار نصب می‌ گردد و در دسترس قرار دارد. شاید بزرگترین مزیت استفاده از فلاش تانک روکار این باشد که دسترسی به آنها آسان است و در صورت بروز مشکل، به راحتی  می ‌توان نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام کرد.

  انواع فلاش تانک

  اگرکه انواع توکار و روکار به عنوان یک فاکتور اصلی در تقسیم بندی فلاش تانک ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما فلاش تانک ها براساس بعضی از کاربرد های دیگر از هم دیگه متمایز میشوند. چند مدل معروف از این فلاش تانک‌ها عبارتند از:

  فلاش تانک دکمه دار: این نوع مخزن‌ها به عنوان ساده‌ ترین و قدیمی ‌ترین مدل در بازار شناخته شده است. که دارای یک دکمه بر روی بدنه خود هستند که کاربردش تخلیه آب محفظه است. این دکمه به شکل مکانیکی عمل می‌کند و با فشار دادن آن یا کشیدن آن، کلیه آب مخزن خارج می‌گردد.

  فلاش تانک دو زمانه: فلاش تانک‌های دو زمانه به دلیل اینکه امکان تخلیه آب مخزن را در دو زمان متفاوت فراهم می‌کند با این اسم شناخته می‌شوند. در حقیقت، فرد می‌تواند در یک مرحله بخشی از آب و در صورت نیاز در مرحله دوم بخش دیگر را تخلیه کند.

  فلاش تانک دو مخزنه:این نوع ازفلاش تانک ها دارای دو مخزن جداگانه با دو ورودی جداگانه و با دو خروجی جداگانه هستند. معمولاً مخزن اولیه کوچکتر است که به تخلیه بخشی از آب اختصاص می‌یابد. در صورت نیاز کاربر می‌تواند محتویات مخزن دوم را نیز تخلیه کند.

  فلاش تانک آنتی باکتریال: این تجهیزات همانند فلاش تانک‌های معمولی است و عملکرد آنها نیز مشابه است. اما تفاوت آنها به استفاده از مواد آنتی باکتریال در این تجهیزات برمی‌گردد که مانع از رشد باکتری و آلودگی در محیط می‌شوند.

  فلاش تانک اتوماتیک:  از لحاظ بهداشتی فلاش تانک‌های اتوماتیک بهترین گزینه هستند که به صورت خودکار پس از خروج فرد یا باز شدن درب سرویس بهداشتی، محتویات مخزن را تخلیه می‌کند.

  فلاش تانک

 • سیفون و زیرآب

  سیفون

  ساختمان سيفون به شكلي است كه پس از هر بار تخليه مقداري آب در داخل آن باقي مي ماند به طوري كه اين مايع ارتباط فضاي داخلي لوله ي فاضلاب را با فضاي داخل ساختمان قطع ميكند. آب داخل سيفون را (آب بند) مي نامند و عمق آب بندي ارتفاع ستون آبي است كه بين قسمت سرريز وعمق گلوي سيفون واقع شده است.

  انواع سیفون توالت

  سیفون فاضلاب انواع متفاوتی دارد که با شکل های مختلف عرضه می شوند. یکی از سیفون های کاربردی سیفون های نوع P هستند که به سیفون شترگلو معروف می باشند. نوع دیگری از سیفون فاضلاب، نوع S آنها هستند. از سیفون های نوع P در اتصالات دستشویی، شیر آب خوری و … استفاده می شود و جریان فاضلاب در آن کند است.

  زیرآب

  زیرآب قطعه ایست که در داخل کاسه‌ ی روشویی قرار میگیرد و وظیفه باز و بسته کردن مسیر آب را بر عهده دارد که علاوه بر آن جلوه‌ی بسیار زیباتری را به کاسه روشویی میبخشد. جنس زیرآب های فروشگاه یاتای تماما برنج بوده و در رنگ های کروم، کروم مات، زیتونی براق، زیتونی مات، رزگلد، طلایی براق و طلایی مات موجود می ‌باشد. تمامی مدل ها با بروزترین سیستم های آبکاری رنگ آمیزی شده و دوام بسیار بالایی را از حیث رنگ برای شما به ارمغان آورده ایم. گوشت بدنه‌ی زیرآب ها کاملا مناسب با سیفون های موجود در بازار بوده و با تمامی مدل های معمول آب بند می‌شود. قطر خروجی آن 4 سانتی متر بوده و بدون سر ریز می‌باشد.

 • وان - جکوزی

  جکوزی

  جکوزی یکی از لوکس ترین لوازم قابل استفاده در حمام است. همچنین تحقیقاتی در مورد تاثیر جکوزی بر روی سلامتی انجام شده است که به این نتیجه رسیده اند که اگر مدت زمان کوتاهی را در جکوزی سپری کنید بدن شما توانایی آن را دارد که بخشی از انرژی از دست رفته خود را ریکاوری کند. بنابراین استفاده از جکوزی به افرادی که پوکی استخوان دارند هم کمک بسیار زیادی می کند. چنانچه زمانی از روز خود را در جکوزی به ورزش های سبک اختصاص دهید می توانید به تحرک، قدرت و شادابی خود بیافزایید. دمای بالای آب آن می تواند شما را در برابر امراض و خطر های احتمالی به ویژه بیماری های مفصلی محافظت کند. به علاوه بعد از یک روز کاری سخت نشستن داخل آب گرم لذت بخش است که در رسیدن شما به آرامش روحی و جسمی کمک خواهد کرد.

  وان و جکوزی

  وان

  وان حمام خانگی یکی از اصلی ترین و مهم ترین لوازم هر حمامی به شمار می رود. برای بسیاری از صاحب‌ خانه‌ ها برداشتن یک روزنامه و رفتن به وان حمام خانگی، به‌ ویژه در زمستان، یک تجربه بی‌نظیر محسوب می‌گردد؛ یا شاید بعد از یک روز کاری طولانی هیچ‌چیز مانند یک وان حمام خانگی گرم نتواند خستگی یک روز کاری را از تن درکند. وان‌ حمام خانگی انتخابی عالی برای افرادیست که به طراحی حمام مدرن فکر می‌کنند.

 • کفشور

  کفشور، لوازم  یا اتصالاتی هستند که برای جمع کردن و تخلیه آب یا فاضلاب جاری شده در کف سرویس ها، آشپزخانه و غیره بکار می رود. محل نصب کفشورها در پایین ترین سطح کف آب می باشد و تمام سطح کف شیبی بین 1 تا 20 درصد بطف کفشور دارد. کف شور ها را بروی سیفون نصب می کنند و نصب آن باید طوری باشد که به آسانی بتوان آن را تمیز نمود. جنس کفشور ها می توان از جنس پلاستیک و یا برنجی باشد. کف شور را به روشهای مختلفی می توان به سیفون وصل نمود که از آن میان می توان به روش کنف کوبی، سرب ریزی و یا روش دنده ای یا پیچی اشاره کرد.

  کفشور

  مشخصات کف شورها

  الف) حداقل قطر لوله خروجی کفشور باید 2 اینچ باشد.

  ب) آشغالگیر کفشورها باید قابل جابجایی و تمیز شدن باشد.

  ج) مجموع سطوح سوراخ های آشغالگیر کف شور باید حداقل 2.3 قطر لوله تخلیه باشد.

  د) کفشورها نصب شده در زیر طبقه همکف باید دارای یک تله جلوگیری کننده از برگشت فاضلاب باشد

  مکان استفاده شده از کفشور

  - آشپزخانه های منازل و رستورانها

  - اتاق رختشویی منازل

  - زیرزمین تمام ساختمان ها

  - سالن های عمومی

  - سرویس ساختمان ها

  - ورودی یا خروجی دوش ها یا حمام های عمومی

  - ورودی ساختمان ها

  - گاراژها

  - فروشگاه مواد غذایی

  - دستشویی و توالت عمومی

  آشغالگیر کفشور

  زیر کف شور سبدی وجو دارد که برای مواردی مناسب است که جابجایی سبد آشغالگیر مقدور نباشد. پنجره گود این کفشورها مانند سبدی برای جمع آوری آشغال ها و خرده ریز ها زیر پیشخوان رستوران ها و فروشگاه مواد غذایی بکار می رود.بعضی از کفشور ها، زیر کف شور ها پنجره گونیایی وجود دارد که از آن در زیر پیشخوان و رستوران ها و سلف های غذا خوری استفاده می شود. پنجره گونیایی امکان حداکثر تخلیه و سهولت تمیز کاری را فراهم می کند. کف شور ها و سیفون هایی که در طبقات زیرزمین نصب می شوند باید دارای حداقل قطر 2 اینچ باشند. دهانه ورودی کفشور باید قابل رویت و در دسترس باشد.

  کفشور

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت
  سایز
  رنگ
  نوع نصب
  نوع توالت فرنگی
  دسته بندی
  نوع کابینت
  عمق کاسه
  طراحی طبی
  سردوش