کاغذ دیواری

کاغذ دیواری، پوشش تزیینی برای پوشاندن دیوارهای داخلی ساختمان های مسکونی،تجاری می باشد که به صورت رول و یا متری می توان آن را خریداری کرد و با چسب مخصوص و به صورت عمودی بر روی دیوارها چسباند. معمولا از کاغذ دیواری در اتاق های مانند اتاق نشیمن و یا سالن، اتاق ناهار خوری و اتاق خواب ها استفاده می گردد. حمام و آشپزخانه معمولا از کاشی  یا...

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری، پوشش تزیینی برای پوشاندن دیوارهای داخلی ساختمان های مسکونی،تجاری می باشد که به صورت رول و یا متری می توان آن را خریداری کرد و با چسب مخصوص و به صورت عمودی بر روی دیوارها چسباند. معمولا از کاغذ دیواری در اتاق های مانند اتاق نشیمن و یا سالن، اتاق ناهار خوری و اتاق خواب ها استفاده می گردد. حمام و آشپزخانه معمولا از کاشی  یا رنگ استفاده می شود.

کاغذ دیواری و پوستر

پوسترهای دیواری

امروزه پوسترهای دیواری تاثیر بسیار بسزایی در زیباسازی محیط منزل یا محل کار دارند و به علت تنوع در طرح های متفاوت و زیبا هر سلیقه ای را به سمت خود جلب کرده است. پوستر دیواری  پوششی مانند کاغذ دیواری است که در ابعادی خاص و طرح هایی متفاوت بر روی دیوار نصب می گردد. پوستر دیواری در قالب یک یا چند قواره در کنار هم، یک تصویر کلی را بر روی دیوار ایجاد می کند.پوستر های دیواری دارای دو نوع آماده و سفارشی به بازار عرضه می شوند. پوستر های آماده دارای طرح ها و ابعاد مشخصی هستند. ولی پوسترهای سفارشی در ابعاد دلخواه مشتری تولید می گردد.

تفاوت پوستر و کاغذ دیواری

اصلی ترین تفاوت پوستر و کاغذ دیواری در طرح کلی آنها بوده است که طرح های کاغذ دیواری همیشه طرح هایی تکرار شونده هستند و طرح های پوستر میتواند به صورت تک تصویر یا تصویر تکرارشونده باشد. موضوع دیگر در تفاوت طرح های پوستر و کاغذ دیواری است. تمامی طرح های کاغذ دیواری درواقع طرح های گرافیکی هستند. ولی بین پوسترها علاوه بر طرح های مختلف گرافیکی طرح های کاملا طبیعی نیز وجود دارند که برای بعضی از فضاسازی ها بسیار کارآمد هستند.

همچنین تفاوت دیگری که وجود دارد درقیمت هر یک می باشد. قیمت کاغذ دیواری ها به صورت متراژ هر رول محاسبه می گردد. در واقع هر رول کاغذ دیواری که ممکن است پنج هفت ده یا شانزده متر مربع باشد دارای قیمت واحدی هست که بر اساس متراژ کار باید چند رول کاغذ تهیه شود و درواقع باید رول های کامل تهیه شود به طور مثال درصورت نیاز به خرید سه و نیم رول کاغذدیواری امکان خرید سه و نیم رول کاغذ دیواری وجود ندارد و باید چهار رول کاغذ تهیه شود.ولی هزینه ی پوستر اگر به صورت سفارشی تولید شود به صورت متراژی محاسبه میشود. یعنی اگر به طور مثال ده و نیم متر مربع پوستر نیاز باشد پوستر در همان سایز تولید شده و هزینه ای که باید پرداخت شود هزینه ی همین متراژ پوستر می باشد.

کاغذ دیواری و پوستر

بیشتر

کاغذ دیواری و پوستر 

زیرشاخه ها

 • کاغذ دیواری

  کاغذ دیواری سه بعدی

  کاغذ دیواری های سه بعدی یکی از پرطرفدارترین نوع کاغذ دیواری می باشد که قابل شستشو بوده است و از فاصله سه تا چهار متری کاملا برجسته مشاهده می شود. دلیل برجسته نشان دادن این نوع کاغذ دیواری ها، سایه های است که موقع طراحی به آن داده اند. زمانی که طراحی این نوع کاغذ دیواری با آجر و چوب و تکه سنگ ، دکوراتیو باشد کاملا طبیعی نشان می دهد.اگر می خواهید بعد جدیدی به محیط خود اضافه کنید می توانید از نور پردازی استفاده کنید.

  کاغذ دیواری مخملی

  کاغذ دیواری های مخملی دارای تکه های نقش و نگار از جنس مخمل پلاستیکی و یا مخمل پارچه ای است. زمینه اصلی این نوع از کاغذ دیواری ها از جنس پارچه ای و یا کاغذ دیواری pvc است اما بخاطر داشتن تکه های مخمل قابل شستشو نیستند. کاغذ دیواری مخملی به دلیل اینکه زیبایی خاصی به محیط خانه شما می بخشد قیمت بالاتری نسبت به بقیه مدل های کاغذ دیواری دارد.سبک طرح های کاغذ دیواری های مخملی معمولا کلاسیک بوده است و رنگ های تیره استفاده می کند. اگر دکوراسیونی به سبک کلاسیک و لوکس برای خانه خود انتخاب کرده اید کاغذ دیواری های مخملی می تواند بهترین گزینه برای شما محسوب شود چه را که به دلیل بافت پارچه و مخمل خود می تواند به سادگی با مبلمان شما هماهنگ شوند.

  کاغذ دیواری

  کاغذ دیواری نانو

  یکی از انواع کاغذ دیواری های عرضه شده در بازار، کاغذ دیواری نانو است. کاغذ دیواری هایی که با تکنولوژی نانو ساخته می شوند، علاوه بر ویژگی های کاغذ دیواری های PVC از ویژگی های مثبت دیگری برخوردار هستند. به دلیل تکنولوژی خاصی که در ساخت آنها به کار رفته است، ضد دوده و کثیفی بوده اند و پاره نمی شوند، ضد حساسیت هستند، در برابر تابش آفتاب مقاومند و عایق صدا و گرما هستند. این نمونه از کاغذ دیواری ها به دلیل استفاده از تکنولوژی در ساخت آن ها هزینه ای بالاتری نسبت به سایر کاغذ دیواری ها دارند.

  کاغذ دیواری PVC  با روکش وینیل

  این نوع کاغذ دیواری دارای ویژگی های ازجمله؛ محکم و بادوام بودن، قابل شستشو و ضد خش بودن است. به سختی پاره می شود و پس از نصب به دیوار تا 5 سال دوام دارد. کاغذ دیواری PVC  با روکش وینیل در ابعاد کوچک 5 مترمربع و بزرگ 16 مترمربع در بازار وجود دارد، به دلیل قابل شستشو بودن این نوع از کاغذ دیواری ها برای فضاهایی مانند اتاق کودک بسیار مناسب بوده است.

  کاغذ دیواری کاغذی

  این نوع کاغذ دیواری ها بسیار نازک و غیر قابل شستشو بوده است. با چسب مخصوص کاغذ دیواری به دیوار می چسبد و مدت 1 تا 2 سال دوام دارد، عیب اصلی کاغذ دیواری کاغذی این است که  به راحتی پاره می شود. به همین منظور برای اتاق کودک مناسب نمی باشد و در هنگام جابجا کردن مبلمان منزل باید دقت کرد تا پارگی در آن پیش نیاید. تنها مزیت این از کاغذ دیواری ها نسبت به انواع دیگر آن ارزان قیمت بودن آن است.

  کاغذ دیوار

 • پوستر دیواری

  یک گزینه مناسب در تغییر دکوراسیون منزل و یا محیط کار افراد استفاده از پوستر دیواری با طرح های مناسب فضا می باشد. پوستر های دیواری در دو مدل در بازار عرضه می شوند. هر دو مدل پوستر های دیواری بصورت شیت های در کنار یکدیگر قرار می گیرند و طرح های متنوعی را تشکیل می دهد و ناگفته نماند طرح های پوستر به صورت سه بعدی ، آبرنگی، سنگ، کارتونی،... بوده و قابل شستشو هم هستند.

  پوستر با ابعاد مشخص

  پوستر دیواری معمولا در ابعاد مشخص تولید و عرضه میگردد. این پوستر ها بصورت 1 تکه ( عرض 184 و ارتفاع 127 ) ، 2 تکه ( عرض 92 و ارتفاع 220 )، 4 تکه ( عرض 194 و ارتفاع 270 ) و 8 تکه ( عرض 368 و ارتفاع 254 ) تولید می شود و همان طور که مشخص است محدودیت ابعاد داشته و با توجه به سایز دیوار باید یکی از گزینه ها انتخاب گردد و متراژ اضافه پس از نصب بریده گردد که باعث ناقص شدن طرح می شود و یا اگر کوچک تر از دیوار باشد باعث می شود قسمت هایی از دیوار خالی میماند و می توانید با استفاده از قاب های گچی و چوبی و یا استفاده از متریال های دیگری برای آن فضای خالی را بپوشانید.

  پوستر دیواری

  پوستر های سفارشی

  یکی دیگر از روش های حل این مسئله ، خرید پوستر های سفارشی است که می توان، به اندازه دقیق ابعاد دیوار پوستر چاپ و تولید شود که در نهایت طرح پوستر بصورت کامل بر روی دیوار نصب میگردد. لازم است که پوستر های سفارشی در ایران بر روی کاغذ دیواری قابل شستشوی خارجی و توسط دستگاه های خارجی چاپ و تولید شود و با نصب تکه های کاغذ دیواری در کنار هم طرح مورد نظر ایجاد گردد. از دیگر مزایای پوستر سفارشی در ابعاد دلخواه می توان به طرح های بسیار متنوع  آن و طرح های اختصاصی آن اشاره داشت که امکان استفاده از طرح های ایرانی و سنتی و همچنین طرح دلخواه استفاده کرد. در فروشگاه اینترنتی یاتای مدل های متنوع و زیبای از پوستر ها وجود دارد که می توان در محیط اتاق خواب ،اتاق کودک ، پشت تلوزیون،... استفاده کرد.

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قابلیت شستشو
  آلبوم