هود آشپزخانه - فروشگاه اینترنتی یاتای

کاربرد اصلی هود آشپزخانه؛ مکش بو، دود و چربی معلق در هوای خانه که حاصل از پخت پز است. محل قرار گیری هود های اشپزخانه، بالای اجاق گاز است. هود اشپزخانه براساس نوع مدل های که در بازار قرار دارد دسته بندی می شود:

هود آشپزخانه

انواع هود آشپزخانه

1) هود آشپزخانه زیر کابینتی :

هود آشپزخانه زیر کابینتی  یک از قدیمی ترین انواع هود اشپزخانه است .که موتور آن حالت هو...

هود آشپزخانه - فروشگاه اینترنتی یاتای

کاربرد اصلی هود آشپزخانه؛ مکش بو، دود و چربی معلق در هوای خانه که حاصل از پخت پز است. محل قرار گیری هود های اشپزخانه، بالای اجاق گاز است. هود اشپزخانه براساس نوع مدل های که در بازار قرار دارد دسته بندی می شود:

هود آشپزخانه

انواع هود آشپزخانه

1) هود آشپزخانه زیر کابینتی :

هود آشپزخانه زیر کابینتی  یک از قدیمی ترین انواع هود اشپزخانه است .که موتور آن حالت هواکش دارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه است، این نوع هود غالبا صدای زیادی تولید شده  و به نسبت هود اشپزخانه امروزی و مدرن کیفیت و کارایی کمتری دارد.

2) هود آشپزخانه شومینه ای :

هود آشپزخانه شومینه ای و یا فلت، به علت اینکه صفحه مکش هود کاملا روی اجاق گاز قرار می گیرد بهترین مکش را در میان انواع هود ها دارد. هود اشپزخانه شومینه ای در طرح های شیشه ،استیل ،شیشه و استیل تهیه و تولید می شود ،این هود مجهز به فیلتر آلومینیومی  قابل شستشو و سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض فیلتر می باشد. هود شومینه ای دارای ریموت کنترل می باشد که کنترل قسمت های هود را انجام می دهد و همچنین دارای صفحه لمسی و یا دکمه مکانیکی است. روشنایی هود از طریق لامپ هالوژن و یا ال ای دی(LED) بوده. بعضی از مدل ها تایمر خاموش شدن خودکار و سنسور حساس به بو و دود نیز دارد.

3) هود آشپزخانه مورب :

هود آشپزخانه مورب با زاویه 45 درجه نسبت به صفحه گاز قرار می گیرد، هود های 45  درجه به علت اینکه  کاملا بالای اجاق گاز قرار نمی گیرند ممکن است کمی از بو را پخش کنند اما بسیاری از افراد به خاطر ظاهر زیبا و متفاوت با هودهای قدیمی این دسته را انتخاب می کنند. البته در هود هایی با موتورهای قوی این نکته صدق نمی کند یعنی تفاوتی بین مکش هود آشپزخانه مورب و فلت وجود ندارد .از نظر میزان صدا مانند هود اشپزخانه فلت بسته به موتور آن متفاوت است.هود اشپزخانه مورب در طرح های شیشه، استیل ،شیشه و استیل تولید می شود ،این هود مجهز به فیلتر آلومینیومی  قابل شستشو و سیستم تشخیص زمان شستشو وتعویض فیلتر می باشد .کنترل قسمت های هود بسته به مدل آن از طریق ریموت کنترل،صفحه لمسی و یا دکمه مکانیکی امکان پذیر است و روشنایی هود از طریق لامپ هالوژن و یا ال ای دی (LED)می باشد. بعضی از مدل ها تایمر خاموش شدن خودکار و سنسور حساس به بو و دود نیز دارد.

4) هود آشپزخانه آشپزخانه تو کار :

هود توکار یا مخفی کاملا زیر کابینت  قرار می گیرند و در واقع هیچ نمایی از هود در آشپزخانه وجود ندارد مزیت این هود ها ، اشغال کردن فضای کم برای نصب است. از نظر مکش و صدا و سایر ویژگی ها هود مخفی با هود فلت و هود مورب تفاوتی ندارد.

5) هود جزیره :

هود جزیره از لحاظ ظاهری، زیبا و فانتزی و در غالب مکعب ،استوانه و کره است .  و از نظر کارایی بیشتر مناسب آشپزخانه هایی است که در آن پخت و پز کمتری انجام می شود و حالت دکوری و لوکس دارد . علت آن هم طراحی خاص برخی از مدل های هود جزیره با صفحه مکش کوچک است البته در مدل هایی که صفحه مکش کوچک نیست همان کارایی هود فلت و مورب را از هود جزیره می توان انتظار داشت.

هود آشپزخانه

بیشتر

هود 

زیرشاخه ها

 • هود مخفی

  هود مخفی

  هود مخفی عنوان دیگر هود توکار است که در بازار به این نام نیز شناخته می شود. که پس از نصب و راه اندازی در فضای آشپزخانه پنهان شده و عملا از دید بیننده خارج می شود؛ این موضوع ویژگی منحصر بفرد هود مخفی یا همان هود توکار است. نمای استیل و یا شیشه، کنترل پنل های دکمه ای یا لمسی، فیلترهای آلومینیومی، سایز و قدرت های مکش متفاوت و داشتن گارانتی معتبر از جمله مواردی است که می تواند در انتخاب یک هود مخفی مناسب مورد توجه قرار گیرد. شما می توانید در فروشگاه اینترنتی یاتای ،هود مخفی یا هود توکار مورد نظر خود را بعد از انتخاب خریداری کنید.

  ابعاد هود مخفی و تناسب آن با اجاق

  ابعاد هود مخفی را با توجه به اندازه ی اجاق موجود در آشپزخانه انتخاب کنید و این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر بین ابعاد هود و اجاق تناسب نداشته باشد ممکن است میزان مکش آن پاسخگوی نیاز شما نباشد. به عنوان مثال اگر یک هود 60 سانتی را بالای اجاق 90 سانت نصب بشود بدون شک میزان مکش آن کم خواهد بود. انواع هود مخفی با ابعاد 60، 70، 80 و 90 سانتی متر تولید می شوند.

 • هود شومینه ای

  هود شومینه ای حاصل تحول طراحی صنعتی مدرن و نیاز بازار برای یک هود آشپزخانه متفاوت بوده است. نسل اول هود های شومینه ای به شکل فلت یا تخت تولید شد و نسل بعدی هودهای شومینه ای که به هود های کج یا مورب نیز شناخته شد. هود شومینه ای به دلیل مکش بهتر و زیبایی بیشتر به سرعت جای خود را در آشپزخانه های امروزی و مدرن باز کرد و به هود مورد علاقه مشتریان تبدیل شد. عرضه مدل های متنوع هود شومینه ای در فروشگاه اینترنتی یاتای، انتخاب را برای مشتریانش آسان نموده است.

  مشخصات هود شومینه ای

  هود شومینه ای به شکل قیف برعکس است و بر روی دیوار نصب میشود. هواکش این نوع هود قابلیت نصب به دیوار یا سقف را دارد. هودهای شومینه ای در طرح های استیل, شیشه و ترکیب شیشه و استیل ساخته میشوند و مجهز به فیلتر آلومینیومی جهت شستشو  و تعویض میباشند. با توجه به مدل هود میتوان عملکرد آن را با صفحه لمسی, دکمه مکانیکی و یا از طریق ریموت کنترل نمود. بعضی از هودهای شومینه ای دارای صفحه نمایش و سنسور دود و گاز میباشند. لامپ های تعبیه شده در این نوع هود LED یا لامپ هالوژن است.

 • هود زیرکابینتی

  هود زیرکابینتی

  هود زیرکابینتی یک نوع از هود های آشپزخانه است که از قدیمی ترین هود ها محسوب می شود و ابتدایی ترین نوع هود آشپزخانه در بازار است. شرکت های نام آشنای ایرانی همچون بیمکث ، کن و اخوان از سالها پیش عرضه انواع مختلف هود زیرکابینتی را شروع کرده اند و همچنان نیز مدل های متنوعی را درطرح ها و رنگهای مختلف تولید می کنند. هود زیرکابینتی که به هود کتابی هم نیز معروف هستند. ضمن آنکه در ساخت هود های زیرکابینتی غالباً از یک موتور و در بعضی از مدل ها از دو موتور استفاده می شود. ارزان قیمت بودن و داشتن کارایی مناسب هود زیرکابینتی موجب شده است تا امروزه مشتریان بسیاری داشته باشد.

 • هود مورب

  هود آشپزخانه مورب بالای اجاق گاز نصب می شود و به دلیل اینکه کاملا بالای اجاق گاز قرار نمی گیرد ممکن است مکش بسیار خوبی نداشته باشد اما خریداران به دلیل ظاهر زیبای و متفاوت آن ترغیب به خرید آن می شوند. از نظر میزان صدا بسته به موتور آن تفاوت دارد و همچنین از نظر جنس و فیلتر آلومینیومی و روشنایی همانند هود آشپزخانه فلت است .شما در فروشگاه یاتای می توانید این مدل را با دیگر مدل های هود آشپزخانه مقایسه کنید و با آگاهی کامل خرید خوبی داشته باشید.

  مشخصات هود مورب

  این نوع هود ظاهری شیک و متفاوت در مقایسه با هودهای قدیمی دارد. نحوه قرار گرفتن این هود به صورت مورب و در زاویه ی ۴۵ درجه ای نسبت به صفحه گاز است. چون حالت این هود به صورت مورب است و دقیقا بالای صفحه گاز قرار نمیگیرد احتمال پخش بو وجود دارد. هودهای مورب از جنس استیل, شیشه و یا ترکیبی از این دو متریال هستند.

 • هود سایز 80

  هود سایز 80

  خرید هود 80 سانتی متر از فروشگاه یاتای به سادگی انجام می شود. این هود پهنای 80 سانتی‌متر دارد که آن را مناسب برای نصب بالای گازهای 80 سانتی‌متری یا کوچک‌ تر می‌ دانند. در ضمن به دلیل تنوع بالا محصولات در هود های 80 سانتی شما قادر هستید سایر هود های دیگر را نیز مشاهده و به راحتی آنها را با یکدیگر مقایسه نمائید. فروشگاه اینترنتی یاتای اولین سایت کلینیک ساختمانی کشور می باشد که علاوه بر امکان خرید آنلاین با بهترین قیمت ممکن، به بالاترین خدمات پس از فروش فروشگاهی در کشور دسترسی دارید.

 • هود سایز 90

  هود سایز 90

  خرید هود 90 سانتی متر از فروشگاه یاتای به سادگی انجام می شود. این هود پهنای 90 سانتی‌متر دارد که آن را مناسب برای نصب بالای گازهای 90 سانتی‌متری یا کوچک‌ تر می دانند. در ضمن به دلیل تنوع بالا محصولات در هود های 90 سانتی شما قادر هستید سایر هود های دیگر را نیز مشاهده و به راحتی آنها را با یکدیگر مقایسه نمائید. فروشگاه اینترنتی یاتای اولین سایت کلینیک ساختمانی کشور می باشد که علاوه بر امکان خرید آنلاین با بهترین قیمت ممکن، به بالاترین خدمات پس از فروش فروشگاهی در کشور دسترسی دارید.

 • هود سایز 60

  هود سایز 60

  خرید هود 60 سانتی متر از فروشگاه یاتای به سادگی انجام می شود. این هود پهنای 60 سانتی‌ متر دارد که این هود برای نصب بالای اجاق گاز یا گازهای صفحه‌ای 60 سانتی‌متری مناسب است. در ضمن به دلیل تنوع بالا محصولات در هود های 60 سانتی شما قادر هستید سایر هود های دیگر را نیز مشاهده و به راحتی آنها را با یکدیگر مقایسه نمائید. فروشگاه اینترنتی یاتای اولین سایت کلینیک ساختمانی کشور می باشد که علاوه بر امکان خرید آنلاین با بهترین قیمت ممکن، به بالاترین خدمات پس از فروش فروشگاهی در کشور دسترسی دارید.

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  سایز
  رنگ
  سنسور دود و گاز
  قابلیت نصب فیلتر ذغالی
  تعداد شعله
  ابعاد اجاق گاز