جهت خرید شیر سینک به این نکات توجه نمایید:

اولین و مهم ترین ویژگی در خرید شیر سینک، ارتفاع دهانه شیر از سینک می باشد. اگر بالای شیر، کابینت یا قفسه ای وجود دارد، شما باید ارتفاع آن را اندازه گیری کنید و مطمئن شوید که دهانه شیر زیر آن قرار دارد.

شیوه‌های اتصال شیر سینک

شیرهای آب متصل به سینك :

اگر دارای سینک هستید و قصد تعویض شیر سینک خود را داری...

جهت خرید شیر سینک به این نکات توجه نمایید:

اولین و مهم ترین ویژگی در خرید شیر سینک، ارتفاع دهانه شیر از سینک می باشد. اگر بالای شیر، کابینت یا قفسه ای وجود دارد، شما باید ارتفاع آن را اندازه گیری کنید و مطمئن شوید که دهانه شیر زیر آن قرار دارد.

شیوه‌های اتصال شیر سینک

شیرهای آب متصل به سینك :

اگر دارای سینک هستید و قصد تعویض شیر سینک خود را دارید، به تعداد حفره‌های موجود در ناحیه اتصال سینک توجه نمایید. شیرهای آب جدید در انواع یك، دو، سه، و چهار حفره‌ای طراحی می‌شوند.

شیرهای آب متصل به دیوار:

 هنگام نصب شیر ظرف شویی دیواری از تناسب آن با سینک مطمئن شوید. فاصله‌ای كه از آن آب به سینك می‌ریزد مهم است. این مسئله در سینک های دوتایی مهم‌تر و سخت‌تر است. تمیز كردن پیش‌خان در این نوع شیرآلات راحت تر است.

 دقت نمایید که در آب ‌وهوای سرد باید مراقب یخ زدگی شیرآلات دیواری باشید. همچنین لوله‌كش باید مكان و جهت این نوع شیرها را به دقت تعیین كند و اگر در درون دیوار میله‌ای وجود داشته باشد باید جای شیر آب عوض شود و در جای دیگری نصب شود.

شیر سینک 

انواع دستگیره‌های سینک

شیرهای آب تک دسته:

 این شیرها با بالا و پایین كردن دسته  اهرمی جریان آب تنظیم و با حركت دسته به اطراف میزان سردی و گرمی آب تنظیم می شود. شیرآلات تک دستگیره برای نصب نیاز به یك حفره در سینک و پیشخوان دارد، شیرهای آب تك دسته ‌مناسب زمان‌هایی هستند كه یک دست شما آزاد است. تنظیم میزان دمای آب در این نوع شیرآلات دقت كمی دارد.

شیرهای آب دو دسته:

شیرهای آب دو دسته که جزء شیرآلات سنتی محسوب می شود حداقل به سه حفره نیاز دارد. هر كدام از دسته ها  مختص آب گرم و آب سرد می باشند به همین جهت تنظیم دمای آب در شیرهای آب دو دستگیره‌ راحت‌ است. اگر یكی از دسته مشکلی  داشته باشد و  چكه كند، شما می‌توانید شیر مربوط به دسته ای که چکه می کند را ببندید و از دیگری استفاده كنید. اما استفاده از این شیرآلات زمانی سخت می شود که دست‌های شما پر از وسیله باشد در این هنگام تنظیم درجه آب کار راحتی نیست.

شیرهای آب بدون دسته:

 شیرهای هندزفری با یك حس‌گر فعال می‌شوند كه تنظیم‌ كننده دما و جریان آب هستند. در این نوع شیرها با یک تماس کوچک با حس گر شیر باز می‌شود (برخی از آن‌ها با یك حركت باز می‌شوند). شیرهای آب بدون دسته مناسب كودكان و افراد مبتلا به بیماری‌های مفصلی هستند.  در این نوع شیرآلات آب به طور خودكار قطع می‌شود و این امر از هدر رفتن آب جلوگیری می‌كند. همچنین این مدل شیر موجب می شود که آب از سینک سرازیر نشود. در شیر هندزفری امكان تنظیم دما و جریان آب با لمس دست نیست و این كار باید با دست انجام شود. هم‌ چنین، باتری حس‌گرهای این نوع شیر به سرعت تمام می شود و باید تعویض شود.

 

نکات خرید شیر سینک

ضخامت  ورق سینک مناسب که می توانید از یاتای برای شیر ظرفشویی خود سفارش دهید جهت شیرهای ظرف شویی بزرگ با ضخامت  8/0 میلیمتر به بالا است و برای شیرهای سینک کوچک ضخامت آن 6/0 است ( سینک توکار، سینک روکار، سینک گرانیتی و شیشه ای، سینک استیل، سینک تک لگن، سینک دو لگن، سینک بدون سینی، سینک با سینی)

-        هنگام نصب شیر، در صورت بلااستفاده ماندن حفره های اضافی سینک می توانید آنها را با درپوش پلاستیکی و یا فلزی بپوشانید

-        تعویض نکردن شیر موجب می شود که انتخاب‌های شما برای شیر آب محدود شود.

 با توجه به وسایل آشپزخانه و سینک خود، شیر ظرف شویی مناسب را انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که همراه با شیر سینک شیر اتصال آن را که 8/3 است نیز خرید نمایید، طول شلنگهای این شیرآلات جهت اتصال به لوله های آب سرد و گرم 40  سانتیمتر می باشد که در صورت نیاز جهت افزایش طول شلنگ می توانید از شلنگ رابط  8/3  که در دو سایز 40 سانتیمتر و 50 سانتیمتر موجود می باشد استفاده نمایید.

شیرسینک

رنگ شیرآلات سینک

شیرالات کروم

شیرآلات کروم  به آسانی با وسایل آشپزخانه شما هماهنگ می شود. شیرآلات کروم نسبت به باقی شیرآلات، ارزان تر است و از فروش بیشتری برخوردار می باشد.

شیرآلات طلایی

 شما شیر سینک طلایی لوکس  را می توانید در خانه های لوکس خود با سینک طلایی ست نمایید.

شیرآلات برنز

روکش برنز را می توانید در خانه های خود با رنگ طلایی و نقره ای هماهنگ نمایید، برنز لکه های آب و اثر انگشت را نشان نمی دهد و به راحتی تمیز می شود.

شیرآلات رزگلد

رزگلد از رنگ های افسون کننده است که می توانید با رنگ های طلایی، برنز، سفید، سورمه ای، خاکستری به آسانی ست نمایید. رز گلد در برابر فرسودگی مقاوم است و تمیز کردن و نگهداری آن آسان است.

شیرآلات مشکی

اگر می خواهید تغییر دکوراسیون قابل ملاحظه انجام دهید، انتخاب شیر سینک مشکی می تواند  بهترین گزینه برای شما باشد، مشکی به راحتی تمیز می شود، لکه آب و اثر انگشت را نشان نمی دهد و هماهنگی روکش مشکی با وسایل دیگر ساده است.

شیرآلات سفید

شیرآلات سفید رنگ انتخاب مناسبی است که هم با رنگ های سفید و هم با رنگ های متضاد دکوراسیون خانه و سرویس بهداشتی شما ست می شود.

پرفروش ترین برندهای شیرآلات:

قهرمان، کسری، Kwc (کی . دبلیو . سی) ، آویسا (Avisa)  ، راسان، شودر. 

بیشتر

شير سينک 

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    رنگ
    قابلیت