شیرآفتابه یا همان شیر توالت ، به دو دسته  کلاسیک و اهرمی تقسیم و تولید می شوند .در بعضی از مناطق  با توجه به اینکه به آب گرم نیاز ندارند در سرویس های بهداشتی از شیر تک آب استفاده می کنند. این مدل شیرهای آفتابه در بخش شیر های پیسوالو قرار میگیرد. به طور کلی شیر های  آفتابه در دسته شیر های دیواری هم قرار میگیرند یعنی مستقیما به دیوار متصل می گردند...

شیرآفتابه یا همان شیر توالت ، به دو دسته  کلاسیک و اهرمی تقسیم و تولید می شوند .در بعضی از مناطق  با توجه به اینکه به آب گرم نیاز ندارند در سرویس های بهداشتی از شیر تک آب استفاده می کنند. این مدل شیرهای آفتابه در بخش شیر های پیسوالو قرار میگیرد. به طور کلی شیر های  آفتابه در دسته شیر های دیواری هم قرار میگیرند یعنی مستقیما به دیوار متصل می گردند. و شیرهای توالت از نظر دسته به دو نوع مدل اهرمی، کلاسیک تقسیم شده اند.

شیر آفتابه

شیرآفتابه کلاسیک

شیر های آفتابه کلاسیک از دو اهرم جداگانه برای هر کدام از ورودی های سرد و گرم استفاده میکند. تنظیم دما و فشار آب در این مدل شیر ها سخت تر از مدلهای اهرمی صورت میگیرد و عموما مصرف آب بالاتری  نسبت به شیر های اهرمی دارند.

شیرآفتابه اهرمی

در مدل های شیرافتابه اهرمی از یک اهرم همزمان برای تنظیم دما و فشار آب استفاده می گردد. هر چه اهرم را به سمت راست متمایل کنیم دمای آب پایین تر و هرچه به سمت چپ متمایل کنیم دمای آب بالاتر میرود. فشار آب نیز با بالا و پایین بردن اهرم بیشتر و کمتر میشود.

در برخی مدلهای شیرآلات  اهرمی،  اهرم روی تنه شیر واقع شده است. این مدل ها چنانچه برای توالت فرنگی استفاده گردند امکان آن وجود دارد که در زمان نشستن و برخاستن با برخورد پا باز و بسته شود. چنانچه محل نصب شیر به توالت فرنگی نزدیک باشد باید از شیر هایی که اهرم آنها در مقابل شیر است استفاده کرد.

شیر آفتابه

شیر های آفتابه دارای یک خروجی در بدنه خود دارند که در دو سایز ۲/۱ اینچ و ۴/۳ اینچ تولید می باشد. هرچه کارتریج  مورد استفاده در شیر بزرگتر باشد میزان آب خروجی از شیر بالاتر است. به طور خلاصه اگر فشار آب پایین باشد باید از شیر آفتابه با کارتریج  بزرگتر استفاده کنید.

متناسب با شیرهای آفتابه نیاز به خرید شیلنگ توالت نیز هم وجود دارد. به طور استاندارد شیلنگ توالت به طول ۱۲۰ سانتی متر می باشد و در دو مدل استیل و پلاستیکی تولید میگردد و در بازار عرضه می شود.

بیشتر

شير آفتابه ( توالت ) 

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    رنگ
    قابلیت
    کشور سازنده