نقش علم دوش در حمام

در حالی که در حمام و سرویس بهداشتی، ابزارهای مختلفی برای شستشو وجود دارد، مانند استفاده از وان و جکوزی، شیرآلات با ارتفاع پایین، و کابین دوش، اما علم دوش تقریباً در همه حمام‌ها دیده می‌شود و حتی به صورت ترکیبی ممکن است با سایر ابزارها نیز به کار برود.

نقش اصلی علم دوشها انتقال آب از ارتفاع پایین به ارتفاع بالا است و در نمو...

نقش علم دوش در حمام

در حالی که در حمام و سرویس بهداشتی، ابزارهای مختلفی برای شستشو وجود دارد، مانند استفاده از وان و جکوزی، شیرآلات با ارتفاع پایین، و کابین دوش، اما علم دوش تقریباً در همه حمام‌ها دیده می‌شود و حتی به صورت ترکیبی ممکن است با سایر ابزارها نیز به کار برود.

نقش اصلی علم دوشها انتقال آب از ارتفاع پایین به ارتفاع بالا است و در نمونه‌های از نظر جنس و طراحی تولید و تهیه شده است. نقشه اول این ابزار، انتقال آب به ارتفاع بالاتر است و شخص با آزادی عمل بیشتری نسبت به شستشوی خود اقدام می‌کند. ونقش دوم علم دوش که، مسئله زیبایی نیز مطرح می‌شود که برخی شرکت‌ها بر روی آن مانور بیشتری داده و در حال حاضر نمونه‌های پیشرفته‌تر و مدرن‌تری از آنها ساخته شده است.

علم دوش

انواع علم دوش از لحاظ جنس

یکی از معیارهای دسته بندی علم ها، جنس موادی است که علم دوش‌ از آنها ساخته می‌شود:

علم دوش آلومینیومی :

آلومینیوم به مقاومت در برابر خوردگی چکش خواری بالا شناخته می‌شود و به همین دلیل علم های ساخته شده از آن مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. معمولاً این علم‌ دوش ها به صورت ساده استفاده می‌شوند و استحکام مکانیکی پایین از بزرگترین مشکل آنها به شمار می‌رود. البته سطح آلومینیوم برای جذب پلاک و تشکیل لایه آلودگی مستعد است.

علم دوش پلاستیکی :

در ساخت این تجهیزات از لاستیک یا ماده  ‌pvc  استفاده می‌شود که عمدتاً به صورت متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها در برابر انتقال حرارت مقاوم هستند، خورده نمی‌شوند، انعطاف پذیری خوبی برای استفاده به صورت متحرک دارند، اما گزینه چندان مناسبی برای استفاده به صورت ثابت و سقفی به شمار نمی‌روند.

علم دوش برنجی: ماده برنج مقاومت بالایی در برابر خوردگی از خود نشان می‌دهد و انعطاف پذیری آنها نسبت به مواد استیل بیشتر است. از این ماده فلزی برای ساخت المان‌های فانتزی استفاده می‌شود و معمولاً کاربرد آنها از نمونه‌های فولادی کمتر است. انتقال حرارت آسان مهمترین ایراد آنهاست.

علم دوش پلاستیکی :

در ساخت این تجهیزات از لاستیک یا ماده  ‌pvc استفاده می‌شود که عمدتاً به صورت متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها در برابر انتقال حرارت مقاوم هستند، خورده نمی‌شوند، انعطاف پذیری خوبی برای استفاده به صورت متحرک دارند، اما گزینه چندان مناسبی برای استفاده به صورت ثابت و سقفی به شمار نمی‌روند.

علم دوش استیل 304: این تجهیزات از فولاد ضد زنگ یا استیل ۳۰۴ ساخته می‌شوند و معمولاً بالاترین کاربرد را به خود اختصاص می‌دهند. جلای براق، استحکام مکانیکی بالا، مقاومت در برابر خم شدن، مقاومت در برابر خوردگی از قابلیت‌های این تجهیزات هستند که به شکل‌های ساده و مدرن به کار گرفته می‌شوند.

 

انواع علم دوش از لحاظ طراحی

یکی دیگه از عوامل تقسیم بندی علم دوش ها ، طراحی و ظاهر آنها بوده :

علم دوش دوکاره :

جذاب‌ترین، متنوع‌ترین و در عین حال گرانترین مدل علم دوش، طراحی مدل دوکاره آن است که از یک علم ثابت و یک علم متحرک بهره می‌برد. بنابراین، فرد می‌تواند با توجه به سلیقه خود و انتظاری که از این تجهیزات دارد، مدل مورد پسند خود را انتخاب کرده و از آن استفاده کند. به دلیل طراحی جذاب، معمولاً جنبه تزیینی این تجهیزات نیز اهمیت پیدا می‌کند.

علم دوش تک کاره متحرک :

این طراحی برای کسانی که چندان مایل به استفاده از نمونه‌های ثابت نیستند و ترجیح می‌دهند که حرکت علم با سلیقه آنها صورت گیرد و از آن برای شستن بخش‌های مختلف بدن استفاده کنند، انتخاب خوبی به شمار می‌رود. معمولاً در ساخت این مدل، از پلاستیک به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود.

علم دوش تک کاره ثابت یا سقفی :

  این صفحه از طراحی بسیار ساده بوده و استفاده از آن نیز آسان است. مدل‌های مختلف به همراه جنس‌های مختلف از این طراحی در بازار وجود دارد که با استفاده از ابزارهایی مانند دریل، و بست‌های فلزی، به سقف یا دیوار کناری وصل می‌شود.

علم دوش

بیشتر

علم دوش حمام 

جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    قیمت
    رنگ
    نوع نصب
    دسته بندی
    سردوش